Koncom marca sme sa dozvedeli meno našej budúcej hlavy štátu. Voliči si jednoznačne zvolili liberálnu političku a právničku Zuzanu Čaputovú, ktorá sa ale oficiálnou prezidentkou stala len pred krátkou chvíľou. Sympatická blondínka neostala svojmu výbornému vkusu nič dlžná a na inaugurácii sa predviedla ako pravá dáma!

Od dnešného dňa, a teda 15. júna, je novou prezidentkou Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá počas obedných hodín na slávnostnej inauguračnej schôdzi Národnej rady SR v priestoroch Slovenskej filharmónie v Bratislave zložila prezidentský sľub.

​”Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony,” 45-ročná Čaputová prečítala slová, ukotvené v Ústave Slovenskej republiky – sľub zložila do rúk predsedu Ústavného súdu Ivana Fiačana.

Od tohto momentu sa tak Slovensko môže pýšiť najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pri príležitosti jedného z najdôležitejších životných okamihov zvolila nová hlava štátu elegantné šaty bledomodrej farby, siahajúce pod kolená, ktoré doplnila bielymi lodičkami. Decentný outfit s dlhým rukávom, z dielne vychýreného módneho návrhára Borisa Hanečku, nechal vyniknúť i Zuzaninu peknú postavu. Výberom jednoduchej, no zároveň štýlovej róby tak pani prezidentka potvrdila, že sa vie pohybovať nielen v politike, ale i móde.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, Instagram/zuzana_caputova | Foto: YouTube, Facebook/Zuzana Čaputová