Ktorá z nás aspoň raz v živote netrpela nepríjemnosťou, ako sú vyrážky. Či už to bolo silné akné alebo iba sem-tam nejaká bodka, buďme úprimné, je to pre nás vždy citlivá záležitosť. Svoje o tom vie aj jedna z najžiadanejších herečiek Hollywoodu Cameron Diaz (44), ktorá bojovala s akné veľmi dlhý čas. Dnes má však tváričku ako porcelánová bábika i bez make-upu.

Hviezda filmového plátna si v minulosti prešla poriadnou štrekou. Čo sa týka problémovej pleti, zažila si skutočne svoje a otravného a odpudivo vyzerajúceho akné sa snažila zbaviť všetkými možnými alternatívami. Tento problém sa pokúšala zdolať rôznymi liekmi či dermálnymi prostriedkami, avšak nič nezaberalo. Bolo to pre ňu veľmi trápne a frustrujúce obdobie, keďže pred kamerami musela vyrážky neustále zakrývať make-upom. Skutočne sa cítila neprirodzene a doslova zle.

Riešenie našla pomocou úplne jednoduchého spôsobu, kedy začala počúvať svoje telo. Modrooká blondína bola doslova neuveriteľnou fanúšičkou “junk food”, t.j. nezdravých jedál, ktoré obsahujú obrovské množstvo kalórií s výživovou hodnotou nula a veľmi obľubovala cheeseburger s hranolkami. Tejto závislosti sa vzdala a taktiež prestala jesť potraviny vyrobené z bielej múky, cukrov a, samozrejme, zo svojho jedálnička vylúčila sladkosti. Obľúbila si zeleninu s bylinkami, ryby, steaky a ustrice. Pridala k tomu pravidelné cvičenie, dostatočný odpočinok a zdvojnásobila svoj pitný režim.

Tak čo dámy, je to predsa len jednoduché, čo poviete? Stačí iba naslúchať svojmu telu. :)

Diaz spracovala aj knihu o dlhovekosti “Longevity Book”, ktorá je, samozrejme, najmä o jedle

A big shoutout to @whatmomsreallywear for her open + honest post about her feelings on body image post-partum (congrats on baby #4!). Creating a dialogue around BODY + AGING for women is hard because it makes us vulnerable + open to judgment or shame. Let's change that starting now! Let's EMPOWER + support each other. Period. • "I've been told that I'm at the prime age to start using Botox and fillers. Should I start using them or should I just let myself age? I'm starting to see grey hairs and I know that I will start covering them soon, but will I ever be comfortable letting myself go grey? • Let it be known that I have no issues with women doing the above things to keep themselves looking young. I feel like I'm at this weird crossroads and I'm just trying to figure out what's right for me. • The real issue is that I want to age naturally, but in a lot of ways, I feel like it's looked down on. • I don't know. I obviously don't have the answers, but I can tell you that I have loved reading this book about how our bodies age and if you haven't read it, do it!! • If anything, read the first few chapters. They're life changing."

A post shared by The Body Book (@thebodybook) on

 

 

I know I'm a California girl, but winter makes me SO HAPPY!! #seasons

A post shared by Cameron Diaz (@camerondiaz) on

 

#tbt two blondes writing @thebodybook #whatupdawg

A post shared by Cameron Diaz (@camerondiaz) on

 

Zdroj: Medicaldaily.com | Foto: Instagram, eelgrafix.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)