Hoci bola epidemiologická situácia v našej krajine ešte minulý mesiac pomerne stabilizovaná, začiatkom dovolenkového obdobia Slovensko zaznamenáva nečakane veľký výskyt pozitívne testovaných osôb s novým koronavírusom. Na nepriaznivý vývoj v štatistikách reaguje aj premiér Igor Matovič, ktorého slová nenaznačujú nič príjemné.

Začiatkom júla vyskočili denné prírastky potvrdených prípadov s ochorením Covid-19 na nie príliš lichotivé hodnoty. Kým minulý týždeň sme sa pohybovali na počtoch v rozmedzí 10 – 20 osôb denne, altuálne už svietia v tabuľkách niekoľko násobne vyššie čísla.

V stredu pribudlo za jediný deň až 53 nových pacientov nakazených koronavírusom. Celkovo bolo otestovaných 2284 vzoriek, z čoho bola viac než päťdesiatka vyhodnotená ako pozitívna. Na neblahý vývin stihol zareagovať premiér Igor Matovič, ktorého slová sa ľuďom ľahko čítať nebudú.

,,53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,” líder hnutia Oľano trpko zhodnotil situáciu naznačujúc, že sa možno dočkáme opätovného zasadnutia krízového štábu s cieľom znovu zaviesť niektoré bezpečnostné opatrenia, aké do našich životov prvýkrát zasiahli v marci tohto roka.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: Facebook/Igor Matovic, Pixabay.com