Leto je ideálna príležitosť k poriadnemu výletu do hôr. Nemusíte sa v ťažkých topánkach predierať závejmi snehu a po príchode na chatu pol hodiny rozhýbavať premrznuté končatiny. Naopak si užijete slnečné lúče a výhľady na skalné štíty alebo zelené lúky pod horou. Otázka ale znie, čo na seba?

Naši partneri sa možno vyžívajú v pretechnizovanom funkčnom oblečení. Nie každá z nás ale chce vyzerať ako by sa práve chystala na Everest. Na druhú stranu, preslnený deň v horách sa v okamihu vie zmeniť na skutočnú nepohodu – s dažďom, silným vetrom a teplotami klesajúcimi k nule. Brrrr. V takejto situácii už sa oplatí mať v zálohe ochranu pred živlami. Nasledujúce tipy vám poradia, ako sa obliecť vkusne a bezpečne zároveň.

Niečo na zahriatie

Keď sa slnko schová za mraky alebo hrebene hôr, oplatí sa mať v batohu mikinu na zahriatie. Siahnite napríklad po tej z flísu. Jedná sa o naozaj veľmi hrejivý a navyše na dotyk príjemný materiál. V obchodoch zoženiete aj predĺžené dĺžky siahajúce až pod zadok, prechladnutiu sa preto naozaj nebojte.

1

Membrána ochráni proti dažďu aj vetru

Obloha temná mrakov neznačí nič iné ako výdatný dážď alebo prudkú letnú búrku. Pre vás to znamená jediné, čo najrýchlejšie sa dostať niekam do chaty. Niekedy je cesta do nej dlhšia, ako by sme chceli. V takejto situácii oceníte nepremokavú bundu. Aby odolala náporom dažďa, voľte membránu s vodným stĺpcom od 5 000 mm nahor. Membrána je na rozdiel od pláštenky priedušný materiál a preto sa v nej pri pohybe nebudete tak potiť. Ochráni tiež perfektne proti chladivému vetru. V posledných rokoch sa objavujú tiež štýlové nepremokavé kabáty, ktoré vynosíte aj počas daždivých dní v meste.

2

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)