Plesová sezóna bola úspešne zahájená pompéznym plesom v historickej budove SND. Konečne máte opäť ideálnu príležitosť na to, aby ste sa poponáhľali do obchodov a našli tie správny večerné šaty.

Ples je udalosťou, na ktorú sa prídu ľudia dobre zabaviť, zatancovať si či porozprávať so známymi. Aj keď naň býva zväčša predpísaný dress code, teda pravidlá, ako sa máte správne obliecť, nie vždy sa táto informácia nachádza na pozvánke. Preto vám prinášame zopár tipov, aby ste si nespôsobili spoločenské faux pas, nech už prídete kamkoľvek.

Šaty

Dámy, jednoznačne treba zvoliť dlhé šaty. Či už idete na prestížny Ples v opere alebo dedinskú zábavu. Dlhá róba pôsobí omnoho luxusnejšie a vznešenejšie. V dnešnej dobe sú dostupné rôzne materiály a aj v dlhých šatách sa môžete cítiť pohodlne. Ak chcete byť maximálne originálna, zvoľte služby niektorého módneho návrhára a dajte si ušiť šaty na mieru. Ak nemáte čas alebo financie, určite nájdete vo svojom meste dosť špecializovaných butikov so širokou ponukou.

Vlasy a make-up

Veľa žien sa spolieha na svoje šikovné ručičky a vizáž si upraví svojpomocne doma. Ples je však výnimočná udalosť, nechajte sa v tento deň rozhýčkať v salóne. Nepochybujeme, že by ste to zvládli aj samé, ale raz za rok si predsa môžete dopriať služby profesionála. Svoju korunu krásy a taktiež make-up zverte do rúk odborníkom, aby sa nestalo, že vlasy budú dokonalé, ale tvár akoby patrila niekomu inému. Buďte neodolateľná od hlavy po päty.

Doplnky

Ako sa hovorí, menej je niekedy viac a dvojnásobne to platí pri doplnkoch. Úplne postačí, ak budete mať jeden výrazný akcent v podobe listovej kabelky, topánok alebo šperkov. Nie však všetko naraz! Ak máte výrazné šaty, všetko ostatné laďte do neutrálnych farieb, aby ste nevyzerali ako účastníčka z cirkusu.

Jeden tip na záver: Momentálnym hitom sezóny je kožušina. Dajte si námahu a pohľadajte v obchodoch krátky kožuch alebo bolero. Dodá vášmu looku dokonalý punc luxusu, príjemne vás zahreje a získate nadčasový kúsok do vášho šatníka. Prajeme veľa zábavy!

d b c a

Foto: Pinterest, wide-wallpapers.net