Tieňovaný štýl farbenia vlasov, tzv. ,,ombré“ účesy, boli masívnym módnym hitom počas uplynulých rokov. Populárne výstrelky sa však menia každú chvíľu a je malým zázrakom, že tento štýl účesu pretrval v kaderníckom priemysle tak dlhý čas. Zostáva IN aj ďalšiu sezónu?

Výraz ,,ombre“ pochádza z francúzštiny a znamená ,,tieňovaný“. Vyvinul sa z metódy farbenia tkanín, ktorá vznikla vo Francúzsku v 40-tych rokoch 19. storočia. Ombré vlasy sú postavené na podobnom princípe. Ide o spôsob farbenia, pri ktorom sa melíruje časť vlasov tak, aby bol prechod medzi melírom a pôvodnou farbou postupný. Zväčša sa prechádza z tmavšej do bledšej.

ombre hair 3Čomu vďačia za svoj úspech?

Počas uplynulých rokov sa tento typ farbenia vlasov stal populárny nielen medzi nami, ale veľkej obľube sa tešil aj na poli známych osobností šoubiznisu. Štýl ombré tak na nás doslova kričal z každej strany či už z nášho okolia, televízie alebo internetu. Hrdou nositeľkou tohto farbenia vlasov je napríklad aj slávna youtuberka Zoella.

Zoella

Aký je osud ombré vlasov?

Rok 2016 sa snaží vo viacerých oblastiach prinavrátiť prirodzenosť. A to hrá spomínanému štýlu značne do kariet. V súčasnosti sa typ ombré mierne modifikuje na novinku ,,sombré“. Sombre vlasy sú veľmi blízke svojmu o písmenko kratšiemu kolegovi, avšak sú jemnejšie a prirodzenejšie. Základom je opäť o čosi tmavšia koruna krásy, ktorá prechádza do jemnejších blond odtieňov. Dôležité je, aby vlasy vyzerali čo najmenej umelo.

sombre hair

Krikľavé farby dostali červenú

Štýl ombré poznáme v rozličných odtieňoch, netýka sa len blond. Počas minulých rokov sme boli svedkami nekonečného množstva farebných kombinácií, ktorým tento rok zvoní umieráčik. Snažte sa, aby vaše vlasy vyzerali prirodzene a čo najmenej poškodené, čo sa však vylučuje s používaním všemožných peroxidov a krikľavých farieb. Rok 2016 víta späť prirodzene pôsobiace zdravé vlasy, ktoré sa do módy vracajú v pravidelných intervaloch a to je práve teraz!

colourful ombre 2

Foto: Youtube, Pixabay, Flickr