Coco Chanel tvrdila, že dámy venujú viac pozornosti výberu nočnej košele než výberu svojho manžela. My s ňou skromne súhlasíme, avšak rady by sme dodali, že venovať dostatočnú pozornosť by sme nemali len spodnej bielizni, ale každému jednému odevu, čo si dáme na seba, aby sme svojim vzhľadom dosiahli absolútnu dokonalosť!

Pozor dámy! Tieto nasledujúce štyri kroky vás navždy zbavia akýchkoľvek pochýb, či vyzeráte výborne. Stačí, že si osvojíte tieto pravidlá a každý deň bude váš vzhľad dokonalý ako z titulky Vogue!

Príprave je nutné venovať dostatok času!

Otvoríte skriňu a pri rannom zhone vyberiete prvú blúzku a sukňu, ktoré vám prídu pod ruku. Obujete si čižmy, lebo ešte nebolo dostatok času na prípravu letnej obuvi, a namiesto kabelky schmatnete ruksak, lebo veď doň sa zmestí všetko, aj ten fén, ktorým ste si nestihli upraviť vlasy. Zlatá moja, nájdite si večer pár minút a premyslite si, do čoho sa zajtra odejete. Taktiež prehoďte veci do kabelky a nezabúdajte ani na výber šperkov.  Dokonalosť si vyžaduje čas na prípravu a vy určite nechcete zmeškať do práce kvôli nekonečnému vyberaniu si v šatníku.

Sex And The City Fashion GIF - Find & Share on GIPHY

Odev, ktorý je šitý na mieru!

Všetky kolegyne sa zbláznili do šialene vzorovaných šiat alebo do úzkych šortiek, a tak sa do jedných aj vy doslova „narvete“! Nuž, zapadli ste síce do „kolektívneho štýlu“, ale zato vám vypadli menšie tukové vankúšiky. Tak asi to nebola správna voľba, čo? Naučte sa nosiť oblečenie, ktoré zvýrazňuje vaše prednosti, podčiarkuje vašu krásu a skryje to, čo každé ráno ignorujete v zrkadle. :)

Kamenné predajne nad zlato!

Niet nad pohodlie domova. Každej z nás sa občas nechce zdvihnúť z gauča a radšej si svoj šatník dopĺňame prostredníctvom online predajní. Tým šťastnejším dokonca príde naozaj to, čo si pri objednávaní predstavovali. Ale sú medzi nami aj také, ktoré dostanú paródiu toho, čo videli na obrázku. Zrelaxovať sa dá aj nákupmi, tak prečo nevyraziť na „turné“ po obchodoch, kde si na vlastnej koži odskúšate či tie rifle dokonale padnú na vaše pozadie? Veď pri behaní po obchodoch možno aj zhodíte nejaké to kilečko a ešte budete mať istotu, že namiesto overalu nedostanete ponožky.

Pozor na korunu krásy!

Hodiny strávené pred zrkadlom, len aby bol váš odev zladený farebne a strihovo, nech sa k nemu hodia tie najskvostnejšie lodičky, čo doma máte, ale prečo nezdvihnete zrak aj vyššie a nepozriete sa na ten prírodný úkaz na hlave? Aj keby ste na sebe mali kostým Chanel a lodičky od Manola Blahnika, vždy musíte dbať na celkový dojem a nezabúdať na úpravu vlasov. Ak nie ste fanúšičkou komplikovaných účesov, tak si aspoň rozčešte to osie hniezdo a až tak vykročte z bytu s pocitom, že áno! Dnes ste dokonalá ako princezná!

Anne Hathaway On Fleek GIF - Find & Share on GIPHY

Foto:  pixabay.com, giphy.com, flick.com, se*andthecitymovi.blogspot.com