V nedeľu bolo na západnom Slovensku poriadne rušno. V dome Zuzany Čaputovej v meste Pezinok mal neznámy páchateľ v podvečerných hodinách nahlásiť bombu. Policajné orgány tak začali okamžite konať s cieľom dostať pani prezidentku do bezpečia.

Úradujúca hlava nášho štátu je vo funkcii oficiálne iba necelé tri mesiace, no už toho stihla zažiť viac než dosť. Okrem formálnych stretnutí či zahraničných návštev Čaputová len pred pár hodinami spoznala aj odvrátenú stránku najvyššieho postu.

zuzana čaputová

Životy popredných politikov nie sú vždy prechádzkou ružovou záhradou – o nástrahách spojených s dôležitou štátnou funkciou sa v nedeľu večer presvedčila aj zbožňovaná liberálka Zuzana Čaputová, v ktorej dome niekto nahlásil bombu.

,,Áno, potvrdzujem informáciu. Pani prezidentka je v poriadku a o jej bezpečnosť je postarané. Polícia robí všetko, čo má,” pre Plus Jeden Deň opísal situáciu hovorca pani prezidentky, pričom na mieste sa mali nachádzať všetky záchranné zložky, snažiace sa predísť najhoršiemu scenáru.

Príčinu desivého incidentu sa nakoniec podarilo odhaliť a národ si tak môže vydýchnuť. ,,Môžeme potvrdiť, že dnes anonym nahlásil na linku 158 nástražný výbušný systém doma u prezidentky Zuzany Čaputovej. Polícia prijala bezodkladné opatrenia. Polícia vystopovala oznamovateľku, ide o psychiatrického pacienta,” uviedli muži zákona.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

zuzana caputova

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/zuzana_caputova