Úradujúca tenisová majsterka sveta a momentálna slovenská jednotka Dominika Cibulková sa v júlovom vydaní časopisu Forbes vyjadrila aj na margo platenia daní, zdravotného a sociálneho poistenia. Jej slová však môžu znamenať veľký problém.

Dominika Cibulková sa nechala počuť, že rozmýšľa nad zmenou svojho trvalého bydliska. Dôvodom majú byť vysoké zdravotné či sociálne poistenie. “Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať nad alternatívou,” vyjadrila sa Dominika pre časopis Forbes Slovensko.

Podľa českého experta Pavla Šnobla zo spoločnosti Deloitte, ktorá sa špecializuje na zdaňovanie športovcov, je nesprávne verejne hlásiť podobné názory. “Mohlo by to mať aj trestno-právnu rovinu, pretože úmyselne sa vyhýbať plateniu daní či odvodom, samozrejme, nie je správne,” povedal Šnobl. Český expert ďalej dodal, že slávni športovci reprezentujú svoje krajiny, a preto by mali mať snahu, aby mali svoje daňové záležitosti v poriadku a vyvarovali sa tak riziku postihu.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.