Obrovská charizma, čistý spev a tie najväčšie slovenské hity posledného roku sa v sobotu rozliehali bratislavským klubom Babylon. Postaral sa o to Adam Ďurica, ktorý počas svojho záverečného koncertu v rámci jesennej časti Mandolína Tour predviedol vystúpenie, z ktorého by si mohol brať príklad nejeden jeho starší kolega.

Adam Ďurica je jasným dôkazom toho, že trpezlivosť ruže prináša. Po rokoch driny v hudobnej brandži zbiera konečne zaslúžené ovocie a o tom, že je naozaj PÁN SPEVÁK nás presvedčil na svojom sobotnom koncerte, ktorý sa konal v Bratislave.

Koncert odštartovala chytľavá skladba Ticho, ktorá sa nachádza na jeho poslednom albume Mandolína. Už ňou si spevák omotal okolo prsta všetkých prítomných, ktorí mu doslova ležali pri nohách a žrali každé jedno slovo. :) Adam postupne predstavil aj ďalšie pesničky zo spomínaného albumu, pričom koncert oživil i svojou cover známeho hitu Mám ťa rád od Karola Duchoňa či staršou vypaľovačkou Bolo tu fajn, ktorou roztancoval všetky generácie sediace v publiku.

Ďalším oživením bola určite aj hosťka Zuzka Smatanová. Za klavírom odspievala svoj najväčší hit Tam, kde sa dnes neumiera, aktuálnu novinku V dobrom aj v zlom a, samozrejme, nemohol chýbať ani duet s Adamom, balada nazvaná Miesta. Okrem Zuzky, ktorá bola súčasťou jesennej časti Mandolína Tour, sa však na pódiu objavilo obrovské prekvapenie. Nikto z fanúšikov totiž nečakal, že si na koncert príde zanôtiť aj kapela Hex. Chalani spolu s Adamom zaspievali singel Keď sme sami.

adam2

Počas večera odzneli najväčšie Adamove hity ako Predpoveď počasia, Láska veda, Mandolína a bol by hriech, keby v repertoári chýbalo Neľutujem. To by zrejme spevákovi neodpustil nikto z prítomných, ktorí s ním odspievali celý text. Ku koncu sa pridali aj Zuzana Smatanová s Hexákmi, čo bolo dokonalou bodkou za dokonalým koncertom. Adam svoj status hudobného miláčika potvrdil ešte aj tým, že si pre fanúšikov pripravil autogramiádu, čo v dnešnej dobe po koncerte robí veru málokto.

Takže konštatovanie na záver? Ďurica je jednoducho chlapík, ktorý si dokáže kombináciou svojho spevu, charizmou a šoumenstvom podmaniť všetky vekové kategórie oboch pohlaví. Čestné pionierske, boli sme toho svedkom! :)

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.