Vďaka relácii V Siedmom nebi otriasol v nedeľu večer Slovenskom prípad mladého Dávida s mimoriadne ťažkým osudom – ten je aktuálne v rukách našej prezidentky. Aká budúcnosť čaká chlapca, ktorého okolnosti prinútili zabiť vlastného otca?

19-ročný Dávid Baka nemá na svoje detstvo takmer žiadne pekné spomienky. Do 17-tich bol nielen svedkom toho, ako jeho otec nonstop týral milovanú mamu, ale aj on sám bol obeťou jeho neustáleho vyčíňania pod vplyvom alkoholu. Po rokoch bolesti, plaču a utrpenia sa už mladík na ich rodinnú situáciu nedokázal iba prizerať a otca zabil.

Chlapec z Galanty bol najprv odsúdený na štyri roky, no krajský súd mu trest znížil na dva. Nakoľko sa ale Dávidov príbeh dostal až do rúk prezidentskej kancelárie, o jeho osude ešte stále rozhodnuté nie je. Verdikt, či skončí za múrmi väzenie, tak stojí na pleciach Zuzany Čaputovej.

Naša hlava štátu môže Dávidov trest zmierniť či žiadosti nevyhovieť. Chlapec, jeho najbližší a tisíce Slovákov, ktorých chytil za srdce jeho kontroverzný a zároveň veľmi smutný prípad, však silno veria, že sa nad ním pani Čaputová zľutuje a vyberie si tretiu možnosť – udelí mu milosť.

Iné je dopustiť sa chladnokrvnej vraždy a iné v tom naozaj vystupňovanom afekte po dlhých rokoch týrania… Dva roky sú spodná hranica trestnej sadzby pri vražde pri mladistvom. Ale myslím si, že tie výnimočné okolnosti toho prípadu by mohli byť zohľadnené v tom konaní o milosť,“ ​znejú slová Dávidovho obhajcu Daniela Lipšica.

V odpustenie trestu verí aj samotný moderátor relácie V siedmom nebi. Podľa Vila Rozborila si už Dávid svoj trest odpykal v podobe ťažkého detstva s otcom tyranom. ,,Úprimne, vzhľadom na to, ako tie veci prebiehali, ja by som asi Dávidovi doprial, aby mu bol ten jeho trest premenený na podmienku,“ vyjadril sa Vilo. Napriek tomu, že mladému mužovi drží palce celé Slovensko, to, ako sa bude vyvíjať jeho osud, je len na prezidentke Zuzane Čaputovej, pričom do jej rozhodnutia je jeho nástup na výkon trestu pozastavený.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

ZdrojúFoto: TV JOJ, joj.sk, Facebook/V siedmom nebi