Pred dvoma týždňami sa na Slovensku začalo s očkovaním proti ochoreniu Covid-19, pričom v prvých troch fázach má byť vakcína proti šíriacemu sa vírusu poskytnutá ľuďom z prvej línie a ohrozeným skupinám. Preto sa včerajšou najhorúcejšou témou stalo prednostné očkovanie známej Dominiky Cibulkovej, ktorá neskôr na sociálnych sieťach podala vysvetlenie. A samozrejme, bez slova neostal ani premiér SR Igor Matovič. 

Predseda vlády na Facebooku v úvode svojho príspevku, týkajúceho sa škandálu očkovania bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej, hovorí o obrovskom množstve obyvateľov našej krajiny, ktorí veria takzvaným hoaxom. ,,Potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí. Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí a osobným príkladom presvedčia ďaľších a ďaľších,” tvrdí Igor Matovič.

igor matovič

,,Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená”. Bohužiaľ, nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo, je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť.” Premiér ale ďalej avizuje, že do budúcnosti chce takýmto veciam predísť a bude v rámci podávania vakcín požadovať sprísnenie opatrení. Avšak celý škandál ho istým spôsobom inšpiroval.

,,Nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka, budú verejne zaočkovaní 3 – 4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi. Ešte inak – robiť to tajne, nie je fér, urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci. Robme dobré veci,” uvádza na sociálnych sieťach Matovič, ktorý si vie predstaviť kampaň s celebritami či influencermi – tí by mali povedomie o očkovaní proti koronavírusu rozšíriť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook – Igor Matovič, Instagram/domicibulkova