Viete si predstaviť, že by ste každý deň fungovali bez holenia chĺpkov na nohách, či podpazuší? Skúste si odmyslieť hodiny v kúpeľni strávené precíznymi ťahmi žiletky a predstavte si, koľko času by ste ušetrili! Aj keď predstava chlpatých nôh zapadá pre mnohé z nás do nejakého nereálneho sci-fi scenára, niektoré ženy sa rozhodli odhodiť žiletky a vyjadriť tak krásne posolstvo. 

Fitneska a blogerka Morgan Mikenas nepatrí medzi tradičné mladé ženy. Okrem toho, že sa aktívne venuje posilňovni, preferuje aj prirodzenosť svojho zovňajšku. Už viac ako pred rokom odhodila žiletku a prestala si holiť nohy, ruky a podpazušie. Považuje to za neprirodzené a týmto spôsobom sa snaží bojovať proti stereotypnému vnímaniu ženskej krásy. Chĺpky jej rastú prirodzeným spôsobom a a nehrubnú neustálym holením, sú jemné a svetlejšie a neprekážajú jej v každodenných aktivitách.

Reakcie na jej fotografie na Instagrame sú také ako pri všetkých “zvláštnostiach”- negatívne aj pozitívne. Niektorí sa jej vysmievajú, že vyzerá ako chlap a že jej telo je “nechutné”, no tisíce fanúšikov ju podporujú a obdivujú. Morgran je však na svoje telo hrdá a dáva tak do sveta neskutočne silný odkaz. Vraví, že ženy by sa nemali držať striktných ideálov, ktoré vystavila dnešná spoločnosť, ale preferovať to, vďaka čomu sa cítia spokojné a šťastné.

Foto: Instagram