„Všetci si zaslúžime jesť ako králi,“ tvrdí Samira Kazan, autorka úspešného blogu AlphaFoodie . Okrem toho, že sa na plný úväzok venuje príprave zdravých jedál, je aj úspešnou absolventkou Oxfordskej univerzity.

Samiru k zdravej strave priviedli práve raňajky. Jedného dňa ich prestala vynechávať a  začala skúšať nové potraviny, ako napríklad chia semiačka, avokádo či rôzne druhy ovocia. Rýchlo si uvedomila, že príprava raňajok môže byť rýchla a zároveň veľmi zdravá. Netrvalo dlho a fotky svojho prvého jedla dňa začala pridávať na Facebook a Instagram. Na jej veľké prekvapenie boli ohlasy ľudí na fotky veľmi pozitívne. Postupom času sa z tohto koníčka stala práca na plný úväzok.

Dnes má na Instagrame zaslúžene viac než 550-tisíc sledovateľov. Jej jedlá sú zložené z výlučne zdravých potravín, ako sú avokádo, chia semiačka, ovocie či rastlinné mlieko. Niet ani najmenších pochýb o tom, že fotografie jedál, ktoré hýria všetkými možnými farbami, sú hotovými umeleckými dielami. Jednoznačne potvrdzujú pravidlo, že práve pri nich jeme aj očami. O dokonalosti Samiriných pokrmov sa môžete presvedčiť aj samé. Na záver pridávame jedno varovanie: Pozor, neslintajte príliš! ;-)

alphafoodiealphafoodiealphafoodiealphafoodiealphafoodiealphafoodiealphafoodiealphafoodie

Zdroj: AlphaFoodie, Vogue | Foto: Facebook, Instagram/AlphaFoodie