Kráľovná plastických operácií a žena právom označovaná za spevácku ikonu – Cher (70) trpí už od roku 1986 chorobou nazývanou Epstein-Barrov vírus. Na túto nemoc, žiaľ, ani po 30-tich rokoch neexistujú antivirotiká, choroba preto postupne odstavuje celý organizmus.

Vírus Epstein-Barrov prepukne najmä v situáciách, keď je človek v strese. Prejavuje sa vo forme závažných ochorení, ktorými sú postihnuté dôležité životné orgány. V súčasnosti má Cher od lekárov nariadený prísny pokoj na lôžku, nakoľko má napadnuté srdce, pľúca a obličky.

Priatelia a blízke okolie speváčky sa obávajú toho najhoršieho. Lekári jej totiž dávajú už len tri mesiace života. Keď v septembri minulého roku popová hviezda prežívala ťažké chvíle, napísala na sociálnu sieť Twitter krátke slová: “Tento vírus je vrah. Nemôžem sa ani postaviť.”

Najviac sa kvôli chorobe svojej matky trápi speváčkin syn Chaz, ktorý sa narodil ako žena, no v dospelosti podstúpil zmenu pohlavia. Hudobná diva kvôli chorobe zrušila všetkých 23 naplánovaných koncertov vrámci turné Dressed to Kill. Podľa informácií National Enquirer lekári momentálne považujú za najkritickejší stav jej obličiek a obávajú sa ich zlyhania.

Zdroj: TV noviny | Foto: wallpapers.brothersoft.com | Video: YouTube