Pandémia koronavírusu Covid-19 zasiahla takmer celý svet, ochromila ekonomiku a ovplyvnila každodenný život miliónov obyvateľov našej planéty. Množstvo ľudí trávi uplynulé dni za múrmi svojich domovov s obavami z toho, čomu budeme ako ľudstvo musieť v najbližších mesiacoch čeliť. Svetoznámy miliardár Bill Gates predpovedal príchod pandémie už pred piatimi rokmi, pričom sa vtedy zmienil o nie príliš príjemných veciach.

,,Ak niečo v nastávajúcej dekáde zabije viac ako 10 miliónov ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o vysoko nákazlivý vírus a nie o vojnu – nie strely, ale mikróby,” jeden z najbohatších ľudí zeme vyslovil ešte v roku 2015.

Bill Gates

Odstrašujúcim príkladom sa stala epidémia eboly, ktorá si vyžiadala tisíce obetí, avšak šíriace sa respiračné ochorenie sa postupne k tomu číslu čoraz viac približuje. Ebola sa však, našťastie, z Afriky do celého sveta nerozšírila.

Podcenenie nepriateľa si vraj vyžiada krutú daň

Bill Gates je presvedčený o tom, že vlády krajín nie sú na pandémiu ani zďaleka pripravené tak, ako sa roky pripravujú napríklad na nebezpečenstvo jadrovej vojny. Neviditeľný nepriateľ v podobe vírusu sa však podľa neho stáva pre našu civilizáciu omnoho väčšou hrozbou než vojská a zbrane.

Americký podnikateľ tvrdil, že v prípade príchodu extrémne infekčného ochorenia nám hrozia nielen početné straty na životoch, ale tiež obrovská ekonomická kríza, akú naša generácia ešte nezažila. V dobe, kedy ešte o koronavíruse nebola ani reč, predpovedal boháč pád celoplošnej ekonomiky na absolútne dno. Dôvodom hrozivých prognóz má byť podľa neho práve slabá pripravenosť a podcenenie nepriateľa, s akým krízové štáby väčšiny krajín vopred nepočítali.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

respirátor tvár

Zdroj: Weforum.org | Foto: Wallpapercave.com, Pixabay.com