Prvý októbrový deň sa nad Českou republikou zatiahli čierne mračná s posledným výdychom maestra Karla Gotta. V týchto dňoch sa niekoľko národov lúči s najslávnejším hudobným velikánom v našich končinách, čo si žiadalo výnimočné pocty. Uctiť pamiatku zosnulej legendy si prišla aj speváčka Lucie Bílá – tá na pražskom hrade predviedla dychberúci výkon.

V chráme sv. Víta sa konala udalosť, ktorú si posvätné múry budú pamätať ešte veľmi dlho. Pohreb Karla Gotta sa niesol v štátnom a pompéznom duchu so všetkými príslušnými náležitosťami.

karel gott pohreb

Okrem trúchliacej manželky Ivany spolu so spevákovými štyrmi dcérami sa na piétnom mieste objavilo množstvo fanúšikov i kolegov z brandže. Chýbať nesmela ani spevácka diva Lucka Bíla, ktorá sa s maestrom rozlúčila tým najúprimnejším spôsobom.

lucie bila karel gott

Populárna tmavovláska smútiacim pohladila dušu čistou verziou skladby Ave Maria a Pie Jesu. Zlatá slávica pri vzácnej príležitosti odhodila povestný rockový “chrapľák” a predviedla absolútne anjelský spev v tej najkrajšej podobe. Pri počúvaní operných tónov od ženy so zlatom v hrdle tak mnohým určite naskakujú zimomriavky.

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube, Instagram/plus7dni, luciebila_fans