Nie, nemyslíme večne zamilovaného romantika, starostlivého otecka, Adonisa z telenovely, no ani boháča, čo má namiesto prachu na nábytku milióny eur. Je to niekto, bez koho by sme neboli schopné urobiť ani krôčik!

Milé dámy, privítajme – obuvníka! Keď ničíme deň čo deň topánky, kto iný nám zachraňuje naše radosti života, ak nie on? Nemôžeme za to, že dlaždice v mestách nie sú vyškárované, alebo že presne pred nami sa vždy objaví tá najväčšia diera či mláka na svete (mláky by si zaslúžili aj samostatnú kapitolu, obzvlášť tie, ktoré sú hlboké ako Mariánska priekopa). Či už ste študentka, pracujúca mamička, alebo žena v domácnosti, ktorá z vás by sa cítila dobre, ak by nebola spokojná s tým, čo má obuté?

Značkové, neznačkové, malé, veľké, vysoké, nízke, kožené, semišové…. všetky sa rozpadnú, poškodia alebo jednoducho stratíme podpätky. Samozrejme, ako na potvoru, vždy musia „padnúť za vlasť“ naše najmilšie kúsky. A potom nám ich ratuje obuvník, ktorému by sme za ich záchranu zniesli aj modré z neba.

Niekedy máme naozaj pocit, že na topánky mala šťastie jedine Popoluška alebo mala možno jej dobrá víla len kvalitného ševca? ;-)

Foto: Facebook