Navštívte s nami tropický raj zložený zo 700 ostrov a ostrovčekov, na ktorý nebudete chcieť zabudnúť. Nikdy! ;-)

Legenda hovorí, že keď Krištof Kolumbus priplával k brehom neznámeho kontinentu, bol to práve bahamský ostrov – San Salvador, ktorý ho privítal. Na tomto mieste je v mori pomník, kde vraj Kolumbus spustil kotvu jednej zo svojich lodí – Pinty. Zatiaľ čo on objavoval ostrovy a sledoval domorodé obyvateľstvo na prvých bavlníkových plantážach, o nejaký čas ho vystriedali karibskí piráti, ktorí kotvili, dnes už v hlavnom meste, v prístave Nassau na ostrove New Providence.

Fauna a flóra Bahám je plná farieb a divokosti. Dažďový prales, kokosové palmy či najskvostnejší strom Karibiku – dominikánsky mahagón. Neďaleko neho poletujú papagáje bahamské, ktoré z močiarov pozorujú šarlátové ibisy. Rybím skvostom je tu druh – trigger. Ryba, pri ktorej platí, že čím je krajšia, tým je menej chutnejšia. A v neposlednom rade stoja za zmienku aj podzemné jaskyne v národnom parku Lucaya na ostrove Grand Bahamas.

1

Ak sme vás už unavili, je čas ľahnúť si na pláž a obdivovať tyrkysové more, z ktorého k vám možno pribehnú plážové prasiatka zvané – pig beach. V pozadí vám bude hrať tradičná hudba soca, ktorá je zmesou soulu a kalypso (miestna muzika s výrazným rytmom). A ak vás to zvábi do tanca, pokojne sa môžete pridať k plážovým tanečniciam.

Deň nabitý toľkými zážitkami uzavrieme pravou bahamskou večerou. Ako predkrm servírujeme smažené mušle, hlavným jedlom je plnený homár a ako dezert sladký chlieb – Johnny cake. Po výdatnom pokrme sadneme na terasu a sledujeme západ slnka, na ktorý sa v roku 1492 po prvýkrát díval aj sám Kolumbus.

Zdroj: bahamas.com, Pinterest