Mihalnice až po namaľované obočie, obrovské nafúknuté pery, maličké nošteky, filtre nepripúšťajúce najmenšiu nedokonalosť a viac silikónu než podkožného tuku… Tak nejako vyzerá moderný „štandard“ krásy, ktorý – hoci sa od neho svet ako taký začína pomaly odkláňať a preferovať prirodzenosť – na Slovensku zažíva svoju zlatú éru. Plastikové krásky v šoubiznise tomu nijako nepomáhajú a mladým dievčatám tak zanechávajú negatívny odkaz. Na to všetko sa rozhodla zareagovať PR manažérka Babsy Jagušák Heribanová.

„Mohla by som mať menší nos, napichané pery a čelo, umelé mihalnice… V dnešnej dobe sa vieme k ‚dokonalej‘ kráse dopracovať veľmi ľahko,“ vyjadrila sa dcéra Aleny Heribanovej na margo glorifikácie žien, čo už len sotva spoznajú samy seba v zrkadle.

Babsy

„Ale ja som si vybrala prirodzenú krásu. Mám rada môj široký nos, kruhy pod očami, pehy, nesúmerné obočie, aj malé nedokonalosti na pleti… Proste toto všetko ku mne patrí a nepotrebujem byť dokonalá, pretože tou pseudodokonalosťou klameme len samé seba.“

Babsy naráža na to, že dnes je veľmi ľahké podľahnúť „pokušeniu“ ísť na estetickú kliniku, nechať sa vylepšiť a následne prostredníctvom sociálnych sietí „inšpirovať“ k podobnému kroku ďalších ľudí. Ako inak, fotkou vylepšenou aplikáciami od výmyslu sveta. Často je to jednoduchšie riešenie, než akceptovať a milovať svoj vzhľad taký, aký je.

„Problémy so sebavedomím si treba riešiť vo vnútri. Iba ak sa prijmeme také, aké sme, dokážeme byť so sebou spokojné,“ dodala Jagušák a priložila dve svoje fotografie: „Prvá foto je editovaná. A druhá som ja.“

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Babsy Jagušák

Zdroj: Instagram/babsyheriban | Foto: Instagram/babsyheriban