Dôchodkyňu Suzanne Hoylaerst z Belgicka spoznáva momentálne celý svet. Dôvodom je doslova hrdinský čin, na aký by sa väčšina populácie nikdy neodhodlala. 90-ročnú babičku priviezli do miestnej nemocnice s diagnostikovaným ochorením Covid-19 v závažnom štádiu. Po tom, ako sa ju ale lekári chystali pripojiť na umelú pľúcnu ventiláciu, čakal ich šok.

Keď ide o holý život, víťazí u ľudí neoblomný pud sebazáchovy, vďaka ktorému pacienti až do poslednej chvíle svoj boj nevzdávajú. Niektoré osoby však majú natoľko čisté srdce, že s pokorou prijmú situáciu a príležitosť ďalej dýchať doslova darujú niekomu inému.

nemocnica

90-ročná starenka z belgického mesta Binkom doktorov zaskočila odmietnutím život zachraňujúceho prístroja so slovami, aké sa možno raz zapíšu do histórie. Dobrosrdečná pani bola za svoj dlhý a bohatý život vďačná natoľko, že sa pred odchodom na večný spánok rozhodla ten najvzácnejší dar odovzdať niekomu z mladšej generácie. ,,Nechcem dostať umelú náhradu dýchania. Nechajte si ju pre mladších pacientov. Ja už mám za sebou pekný život,“ vyriekla Suzanne krátko pred skonaním.

Rodina hrdinky netuší, kde sa babička mohla zákerným koronavírusom nakaziť, keďže väčšinu času trávila doma a striktne dodržiavala všetky hygienické predpisy. Česť jej pamiatke!

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: Facebook, Pexels.com