Svetom v týchto dňoch otriasol desivý prípad zbytočného úmrtia novorodenca, ktorému sa stalo osudným bežné kŕmenie. Unavená mamička totiž precenila vlastné sily a iba 3-týždňové bábätko nešťastnou zhodou okolností zabila.

Ani nie mesačné dieťatko zomrelo pri tom, ako ho matka kojila. Žena sa totiž na materskej dovolenke dlho plánovať nezdržala a už pár dní po narodení potomka sa rozhodla vrátiť späť do práce. Vyčerpanie počas šestonedelia a únava z roboty sa napokon bezbrannému neviniatku stali osudnými.

babatko
Ilustračná fotka

Kaderníčka Joanne Harwood z Anglicka prišla o svoj najvzácnejší poklad pri rutinnom dojčení. Po tom, ako synčeka Harryho nakŕmila, našla ho zrazu nehybne ležať v kaluži krvi. Privolaná záchranka už mohla skonštatovať len smrť udusením, za čo nanešťastie mohla práve jeho matka.

Tá totiž nezvládla spojenie materských povinností s pracovným kolotočom a počas kojenia náhle zaspala. Keď sa zobudila, zistila, že malého anjelika pravdepodobne nechtiac priľahla a tým mu spôsobila zranenia nezlúčiteľné so životom. Prípad mal dokonca súdnu dohru, no ani samotný sudca zronenú ženu odsúdiť nedokázal.

Zúfalá Joanne sa zverejnením tragického príbehu rozhodla varovať všetkých rodičov, aby si na tieto veci dávali obrovský pozor. Matky by mali pred kariérou jednoznačne uprednostniť svoje ratolesti, a hlavne pokiaľ sa jedná o ženy krátko po pôrode. V prípade, že mamička pracovať musí, mala by bábätko ihneď po kojení bezpečne uložiť do postieľky.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Ilustračná fotka

Zdroj: The Sun | Foto: Pexels, Pixabay.com