Dostať sa do zoznamu miliardárov podľa Forbes sa podarí iba zlomku ľudstva. Presnejšie, začiatkom roka 2016 ich bolo 1 810, no dostať sa z tohto zoznamu vyvolených sa zatiaľ nepodarilo nikomu. Väčšinou ide o ľudí, ktorí toho majú tak veľa, že strata majetku je u nich skrátka nereálna. Autorke Harryho Pottera, J.K. Rowling sa to však ,,podarilo” a v histórií sa tak stala prvým človekom, ktorý prišiel o status miliárdárky. Prečo?

Nehľadajte za tým problémy, drogy ani dlhy. Práve naopak. Dáma, ktorá je autorkou príbehov o čarodejníkovi Harrym, nie je viac miliardárkou z dôvodu, že darovala obrovské množstvo majetku a kapitálu na charitatívne účely.

“Ak dostanete oveľa viac ako potrebujete, máte morálnu povinnosť nakladať s tým rozumne a rozdávať inteligentne.” Rowlingová sa za svoj “pád” z rebríčka Forbes rozhodne hanbiť nemusí, práve naopak, mala by byť vzorom pre ďalších miliardárov. Obdivuhodné gesto!

Neoficiálny trailer na najnovší príbeh Harryho Pottera

Foto: huffingtonpost.com | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden chlap nezaobíde.