Keď žena porodí dieťa, je to hotový zázrak a požehnanie. Od tohto okamihu sa stáva matkou, ktorá je plne zodpovedná za život človiečika, ktorého potreby musí uprednostňovať pred svojimi vlastnými. Aj keď je pôrod bolestivý, keď je po všetkom, žene sa naskytne ten najkrajší pohľad na svete. Pohľad na svoje vlastné dieťa. 

Vo svete sa neustále špekuluje o tom, aký je ideálny vek na pôrod dieťaťa. 20, 25, 30 či nebodaj 40 rokov? Každá žena to cíti inak, niektoré sú pripravené na zodpovednosť už v dvadsiatke, iné až neskôr. Pokiaľ je však žena zdravá a jej zdravotný stav to dovoľuje, prečo by nemohla počať aj vo vyššom veku? V dnešnom uponáhľanom svete, kedy sú ženy ambiciózne a snažia sa získať najlepšiu prácu, sa čoraz častejšie stretávame s tým, že veková hranica sa posúva vyššie.

Austrália sa v týchto dňoch pýši novou rekordmankou, a to ženou, ktorá porodila ako 63-ročná! Jej dievčatko prišlo na svet cisárskym rezom 1. augusta 2016 v 34. týždni tehotenstva v súkromnej nemocnici v Melbourne. Jej partner má 78 rokov a k počatiu použili embryo zahraničnej darkyne. Prekonala tak predchádzajúcu rekordmanku, ktorá porodila ako 60-ročná. Svetový rekord však drží Rumunka, ktorá v roku 2005 porodila ako 66-ročná!

Odborníci sa však voči pôrodom v pokročilom veku búria, pretože ženské telo vraj nie je stavané na to, aby mohlo rodiť v tak vysokom veku. Ďalším dôvodom je aj to, že žena je povinná starať sa o dieťa minimálne 18 rokov, čo v niektorých prípadoch nemusí vzhľadom na vek nastať. Aký je váš názor?

Foto: Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.