Nakoľko sme museli takmer celú jar prečkať zatvorení za múrmi domovov, v lete si všetci túžime tieto zameškané aktivity aspoň do určitej miery vynahradiť. Dovolenkárov na ceste za pobytmi v horách či domácich kúpaliskových rezortoch nič nezastavuje, čo sa odzrkadľuje na obrovskom počte denného nárastu nových prípadov nákazy koronavírusom!

Streda, piateho augusta, sa stáva v našich štatistikách veľmi kritickým dátumom. Na Slovensku pribudli desiatky infikovaných pacientov, pričom najhorší trend sa eviduje v jednom konkrétnom kraji.

Celkom 63 pozitívne testovaných ľudí svieti v tabuľke oficiálnej stránky, venovanej sledovaniu priebehu koronavírusu v našej krajine. V nemocnici sa aktuálne nachádza 11 osôb s respiračným ochorením Covid-19, z toho jeden leží na JIS-ke a jeden dokonca potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Najhoršie je na tom Trenčiansky kraj – práve tam sa objavili nové ohniská nákazy, pričom sa má jednať najmä o zamestnancov výrobných fabrík. Z okolia Trenčína bolo pozitívne testovaných 39 ľudí, Bratislavský kraj hlási 11 pacientov, v Prešovskom kraji pribudlo 8 osôb, štyria sa nachádzajú v Košickom kraji a jeden v Žilinskom regióne. Ide tak o najvyšší denný prírastok za posledných niekoľko mesiacov!

korona slovensko

Zdroj: Korona.gov.sk | Foto: Korona.gov.sk, Pexels.com, Facebook/Igor Matovic