Pokiaľ vás dojímajú filmy so silným ľudským príbehom, pri sledovaní snímky Obyčajná tvár, ktorú včera večer odvysielala televízia Markíza, vás možno pri viacerých scénach zaliali slzy. Viete ale, že hlavný hrdina vyzerá v skutočnosti úplne inak?

Rodinný film Obyčajná tvár je natočený podľa knižného bestelleru Wonder (Zázrak), ktorý jeho autorka R. J. Palaciová napísala na základe vlastnej skúsenosti. Keď spisovateľka čakala so svojím synom na zmrzlinu a on pri tom zbadal dievčatko s deformovanou tvárou, rozplakal sa. To ju podnietilo k tomu, aby ľuďom, a najmä deťom, ponúkla príbeh o neobyčajnom Augustovi Pullmannovi.

Auggie sa narodil so znetvorenou tvárou, čo súvisí s genetickou abnormalitou, tzv. Treacher Collins syndrómom. Ide o dedičné ochorenie, postihujúce kosti a iné tkanivá tváre s následnými deformáciami a charakteristickou zmenou vzhľadu pre mutácie génov v niektorých chromozómoch. 10-ročný chlapček to tak v živote nemá vôbec jednoduché, pričom po tom, ako nastúpi do školy, musí znášať tvrdé posmešky od ostatných detí, ktoré naňho hľadia s hnusom. Vždy však pri ňom stojí milujúca rodina, považujúca ho za neobyčajné chlapca s veľkým srdcom.

Náročnej hlavnej úlohy sa po boku veľkých hereckých hviezd Julie Roberts a Owena Wilsona zhostil talentovaný Jacob Tremblay. Snímka Obyčajná tvár ale vôbec nie je mladíkova prvotina – Kanaďan natočil svoju debut ako 7-ročný a išlo o animák The Smurfs 2. Vďaka ďalšiemu filmu Room má už Jacob za sebou dokonca aj nomináciu na SAG Award v kategórii Vynikající mužský výkon vo vedľajšej role, kedy sa stal druhým najmladším umelcom nominovaným na túto cenu. V súčasnosti má “Auggie” 13 rokov a rastie z neho naozaj veľký fešák – presvedčte sa na vlastné oči! :)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: wallpaperflare.com, Instagram/jacobtremblay, YouTube