Kým na začiatku pandémie bolo testovanie na Covid-19 nie veľmi dostupným vyšetrením, dnes si vďaka bezplatným odberovým miestam môže svoj zdravotný stav nechať skontrolovať ktorýkoľvek záujemca. Ministerstvo zdravotníctva SR teraz informuje o zavedení noviniek, aké by nám mali túto metódu ešte viac uľahčiť.

Plán s celoplošným testovaním je ešte stále predmetom veľkých diskusií. Kým sa ale vláda oficiálne dohodne na ďalšom postupe boja proti koronavírusu, môže široká verejnosť využívať ponuku bezplatného testovania na mobilných stanovištiach.

Tie boli doteraz sprístupnené v 250 slovenských mestách a obciach, a to počas pracovných dní približne od 8. hodiny rannej do 16. hodiny poobednej. Ministerstvo však vyzvalo poskytovateľov k splneniu nových podmienok, kedy by mohlo byť testovanie dostupné aj počas víkendov.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Rozširujeme možnosť pre existujúcich a ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti stať sa súčasťou systému odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19 aj počas víkendov. Uzatvoríme zmluvu o spolupráci s každým poskytovateľom, ktorý bude súhlasiť so stanovenými zmluvnými podmienkami spolupráce. Záujemcovia môžu na štvrtú výzvu reagovať do 1. februára do 12-tej hodiny, rovnako tak na piatu výzvu, ktorá je určená pre už zazmluvnených poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí sú zapojení v systéme a MOM prevádzkujú,” znejú aktuálne informácie od kompetentných.

Okrem príležitosti podstúpiť toľko žiadané vyšetrenie aj v dňoch pracovného voľna by sa mal čoraz viac uplatňovať systém objednávania sa. Na určené odberové stanice sa tak po novom bude dať dostaviť len s vopred zaistenou časenkou.

testovanie

Zdroj|Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky