Uplynulý víkend postavil Igor Matovič celé Slovensko na nohy. Premiér totiž oznámil, že posledné tri týždne vláda v tichosti pripravovala najväčšiu logistickú operáciu, aká kedy bola v našej krajine vykonaná – celoplošné testovanie na Covid-19. 

Po tom, ako Igor Matovič oboznámil verejnosť s obrovskou udalosťou, na akú sa doposiaľ nepodujali ani oveľa väčšie a silnejšie štáty, sa medzi ľuďmi spustila doslova lavína protichodných názorov. Už o dva týždne, a teda presne v dni, kedy má mnoho Slovákov v pláne svojim zosnulým blízkym zapáliť na hroboch sviečky, prebehne celoplošné testovanie na koronavírus, a to na báze dobrovoľnosti.

V rámci odvážnej akcie na prelome októbra a novembra sa vytvorí približne 5000 tímov, do ktorých sa rozdelí 8000 príslušníkov OS SR, pričom sa majú zapojiť aj policajti, hasiči a zdravotníci. Podľa slov ministra zdravotníctva Mareka Krajčího máme na Slovensku k dispozícii 19 tisíc lekárov, 34 tisíc zdravotných sestier a 3 200 študentov, ktorí by vedeli priložiť ruku k dielu.

,,Toto je cesta z pekla, do ktorého sa rútime. Keď ľudia neprídu, vôbec nič nezachránime. Budeme musieť prijímať opatrenia, ktoré prijali krajiny ako Izrael, Madrid, Paríž,” uviedol Igor Matovič, vidiaci celoplošné testovanie ako poslednú možnosť. Predseda vlády sa taktiež vyjadril, že sa Slovensko môže stať príkladom pre celý svet, nakoľko sa takýto krok ešte v žiadnom štáte neuskutočnil.

Samozrejme, aj v tomto prípade sa národ rozdelil na dva tábory – tých, ktorí s Matovičovým názorom plne súhlasia a sú ochotní pre svoje dobro a dobro ostatných podstúpiť antigénové testovanie na Covid-19, a tých, ktorí jeho slovami pohŕdajú a vyhlasujú, že nič také robiť nebudú. Ako ste na tom vy – zúčastnite sa počas Dušičiek celoplošného testovania? Zahlasujte v našej ankete!

Zdroj: TK | Foto: YouTube