Andrej Kiska nastúpil do funkcie prezidenta Slovenskej republiky v roku 2014. Odvtedy, ako to už býva, rozdelil ľudí na dva tábory: tých, čo ho zbožňujú a tých, čo o ňom tvrdia, že je pokrytec. Do ktorej skupiny patríte vy už ostáva na vašom vedomí a svedomí, ale my vám dnes prinášame (pre mnohých už) jasnú správu. Andrej Kiska srdce má. A veľké.

O našom prezidentovi sa už čo to popísalo, v mnohých prípadoch o ňom hovoria ako o filantropovi, čiže ako o dobročinnom človeku, ktorý má rád ľudí a pomáha im. Na druhej strane sa však nikdy nedá zavďačiť všetkým, čiže chápeme aj kritiku, ktorú dostal pre svoje politické rozhodnutia. Pán prezident na svojom facebookovom profile často uverejňuje fotografie, videá či iné informácie zo svojho osobného života, ale aj z verejných činností.

 

Dňa 8. novembra uverejnil správu o tom, že bol pozvaný na návštevu do ubytovne Resoty, zariadenia pre ľudí bez domova: „Dnes som od ľudí bez domova dostal kľúče od jednej z izieb v ubytovni Resoty. Ak by som dostal chuť prísť sa porozprávať. V ubytovni Resoty sa otec Srholec staral o ľudí, keď sa im prestalo dariť a padli na dno spoločnosti.“ K správe pripojil aj video z uvítania a taktiež spoločného obeda.

„Na obede v Prezidentskom paláci sme veľa hovorili o živote. Za každým jedným osudom bezdomovca je dlhý a často tragický príbeh. Je to príbeh o osobných sklamaniach, ale aj o strate dôvery v spoločnosť, ktorá človeka akoby odvrhla, a ten padal a nemal sa kde zachytiť. Som presvedčený, že je našou úlohou, úlohou politikov uvažovať o tom, ako im pomôcť,“ vyjadril sa. Pod statusom sa hneď začali objavovať komentáre, väčšinou uznanlivé a pochvalné. Prezident sa taktiež dočkal porovnávania, ako so svojim predchodcom, tak aj s ďalšími súčasnými politikmi. Veríme, že Andrej Kiska na obed s týmito Slovákmi tak skoro nezabudne a postará sa o ich účinné začlenenie do spoločnosti.

Foto: Facebook, Pixabay