Slovensko má možno mnoho nedostatkov, ale to, čo mu určite nechýba, sú inovatívni mladí ľudia. Presne taký je aj Adam Gandžala, tvorca inšpiratívneho projektu „Adoptuj úľ”. Za posledných 15 rokov klesol počet včelstiev v našom štáte až o neuveriteľných 50 %! Táto štatistika je priam alarmujúca, no napriek tomu sa len málo ľudí venuje riešeniu situácie.

To, akú dôležitú úlohu zohrávajú v našom svete včely, sme sa učili už v základnej škole. Prečo teda kompetentní dopustili tak rapídne zhoršenie situácie? Včelári dostávajú od vlády stále menej a menej peňazí. Popri tomto probléme sa musia popasovať aj s často náročným počasím pre chov alebo s chorobami, ktoré včely postihujú. A práve kvôli nepriaznivej situácii vznikol jedinečný projekt.

včely

O projekte

Projekt „Adoptuj úľ” nemá len informatívnu funkciu, vďaka nemu môžete aj vy pomôcť k zlepšeniu momentálneho stavu včelárstva na Slovensku. Prostredníctvom internetu si dnes môžete adoptovať vlastný úľ a prispieť tým svojou troškou k riešeniu problému. Svojmu ,,kráľovstvu” vyberiete meno a včelári vás zásobia nielen sladkým medom, ale aj tipmi na jeho využitie. O tom, ako sa vášmu úľu darí, budete stále informované.

med

O autorovi projektu

S úspešným projektom so silným odkazom pre hodnoty a tradície, prišiel študent včelárstva Adam Gandžala. K tomuto remeslu sa dostal vďaka svojmu otcovi a rozhodol sa jemu aj iným včelárom pomôcť. Spolu s ním dúfame, že sa projekt stretne ešte s mnohými kladnými ohlasmi a prinesie nám sladkú a pozitívnu zmenu.

Foto: pixabay, walldevil.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)