Facebook, Instagram, Twitter, Viber… Všetky sociálne siete od vás vyžadajú, aby ste sa neukrývali za prázdnym profilom, ale zvolili si reprezentatívnu fotografiu, ktorá o vás napovie skutočne veľa. Možno sa budete čudovať, no práve táto snímka dokáže prezradiť aj niečo o vašich osobnostných črtách. A to s obrovskou presnosťou!  

Vedci tentokrát preskúmali viac ako 66-tisíc profilových fotografií, podľa ktorých vyselektovali 5 základných osobnostných čŕt používateľov sociálnych sietí. Ktorý typ ste vy? :) Otvorenosť

Otvorenosť

Otvorení a zvedaví používatelia sociálnych sietí majú väčšinou profilovú fotku znázorňujúcu niečo iné, ako ich tvár, pričom býva vo vysokej kvalite. Rebelujú tak proti tomu, čo od nich spoločnosť očakáva. Tí, ktorí majú predsa len ako profilovku svoju podobizeň, pózujú na nej často s dioprtrickými okuliarmi. V tvárach sa im navyše odrážajú skôr negatívne ako pozitívne emócie.

profilovka

Svedomitosť

Svedomití ľudia s vysokým stupňom sebadisciplíny majú profilové fotky svojich tvárí. Sú farebné, prirodzené a svetlé. Vyberajú si také fotografie, na ktorých vyzerajú staršie a ktoré odhaľujú emócie. Tie však neodrážajú realitu, skôr ide o vyžadovaný úsmev a šťastnú tvár, ktoré by na fotke podľa konvencií mali byť.

profilovka

Extraverzia

Extroverti majú najfarebnejšie profilovky s viacerými ľuďmi. Často vyzerajú mladšie alebo sú aspoň odfotení s priateľmi, ktorí ešte nedovŕšili ich vek. Málokedy majú na profilovej fotke dioptrické okuliare, skôr si nasadia slnečné štýlky.

profilovka

Prívetivosť

Títo ľudia sú spájaní so spoločenskou súdržnosťou a schopnosťou spolupracovať. Svetlé farebné profilovky tvárí majú zväčša rozmazané. Zobrazujú pozitívne emócie.

profilovka

Neuroticizmus

Táto povahová črta je spojená s negatívnymi emóciami a emočnou labilitou. Neurotickí ľudia nemávajú farebné profilovky a sálajú z nich negatívne emócie či emočná neutralita. Len zriedka sú na nich zobrazené tváre.

Zdroj: indy100.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hana
Najprv strihaj, keď nevyjde, odmeriaš. Zasnívaný realista, dve osoby v jednom. Aj preto sa Hana dokáže pozrieť na všetko z rôznych uhlov pohľadu a priniesť originálny výsledok - články na najrôznejšie témy lietajúce okolo nás.