Slovenská vláda má za sebou niekoľkohodinové rokovanie ohľadom školstva, o ktorého výsledkoch oboznámila verejnosť pred malou chvíľou na tlačovej konferencii. O tom, či ostanú školy stále zatvorené a o ostatných prijatých opatreniach informoval nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Branislav Gröhling informoval na poslednej tlačovej konferencii o novinkách v školstve, zavedených v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom. Kým pre väčšinu študentov, a najmä maturantov, prichádzajú dobré správy, rodičia z nich až takí nadšení nebudú. Gröhling zároveň apeloval na učiteľov, aby žiakov výrazné neznámkovali, aj keď na druhej strane nemajú od toho upúšťať.

Nové opatrenia ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu spočívajú v zrušení testovania 9 a externej, písomnej, časti maturity – riadny i náhradný termín, pričom interná, teda ústna, maturita prebehne do dvoch týždňov do 30. júna, po zrušení opatrení. Čo sa týka prihlášok na stredné školy, tie treba podať do 15. mája, prijímačky budú po zrušení opatrení, najskôr do 30. júna. Ďalšie opatrenie sa týka zápisu do 1. ročníka od 1. až 30. apríla, ale bez detí. A to najdôležitejšie na záver – vyučovanie na školách je definitívne prerušené a platí až do odvolania. 

Zdroj/Foto: YouTube/ HN televízia