Napriek tomu, že do Vianoc ostávajú ešte štyri týždne, už dávno vieme, že tento rok budú najkrajšie dni v roku iné než tie predošlé. Môže za to pandémia, ktorá ani zďaleka nie je na ústupe. Vláda tak neustále rokuje o tom, akým smerom sa bude Slovensko v najbližšom období uberať. Plánované ďalšie kolo testovania však zrejme nebude.

Pred pár dňami sme boli oboznámení s tým, že nás začiatkom decembra čaká ďalšie celoplošné testovanie na Covid-19, pričom by malo prebiehať v troch kolách podľa vzoru nedávnej akcie s názvom Spoločná zodpovednosť.

Avšak po tom, ako Igor Matovič poveril ministerstvo hospodárstva nákupom 16 miliónov antigénových testov na odhalenie prítomnosti vírusu Covid-19, sa k téme začali ozývať odborníci a taktiež prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá by spolu s nimi radšej volila dobrovoľné testovanie.

Ako píše Denník N, ak by Slovensko pristúpilo k iba dobrovoľnému testovaniu, podľa premiéra nemáme šancu priblížiť sa k výsledkom, ktoré by naša krajina chcela dosiahnuť. Pri 30-percentnej účasti ľudí, aká bola v predošlom kole, by sa totiž želaný efekt nedostavil. Lepší by už bol potom vraj lockdown, ktorý aktuálne zažívajú vo viacerých krajinách Európy. V akom duchu sa teda bude niesť predvianočný a vianočný čas, je zatiaľ otázne.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Igor matovic nudzovy stav

Zdroj: Denník N | Foto: Instagram/igor_matovic_olano