Uplynulý víkend bol na Slovensku, čo sa nových prípadov nákazy koronavírusom týka, poriadne kritický. Počas nedele pribudlo až 49 potvrdených pacientov, no kompetentní museli, žiaľ, oznámiť ešte horšiu správu. V našej krajine boli totiž zaznamenané prvé dve obete nebezpečného ochorenia Covid-19.

So zvyšujúcim sa testovaním priamo úmerne rastie aj počet nových potvrdených prípadov – aktuálne máme na Slovensku 534 infikovaných ľudí. Ešte donedávna sme patrilii medzi vzácnu vzorku štátov, kde neboli nahlásené žiadne obete nového typu koronavírusu. S blížiacimi sa Veľkonočnými sviatkami sa však zaraďujeme do smutného zoznamu krajín s prvými zosnulými obeťami.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o prípade 65-ročného muža, ktorý sa najprv liečil v bojnickej nemocnici, no po zlepšení zdravotného stavu bol prevezený do domácej liečby. Tam však nastal nečakaný scenár a muž ťažkostiam podľahol. Až do pondelka sa čakalo na výsledky pitvy, dokazujúce, že za smrťou nebohého stojí práve obávaná infekcia.

Druhou obeťou sa stala 65-ročná pacientka Univerzitnej nemocnice v Bratislave, ktorá musela byť napojená na umelú pľúcnu ventiláciu. Oslabenej žene sa, žiaľ, pridružili ďalšie komplikácie, stojace za nezvládnutím závažnej diagnózy. Pozostalým obetí vyjadrujeme hlbokú sústrasť!

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Tvnoviny.sk, Pexels.com