Situácia na Slovensku sa ohľadom koronavírusu nezlepšuje, len za včerajšok pribudlo 1968 nových pozitívnych prípadov. Igor Matovič tak pred malou chvíľou vystúpil na tlačovej konferencii, nazvanej Priznanie, kde oznámil, že sa môžeme pripraviť na celoplošné testovanie.

Namiesto návštevy cintorínov testovanie? Premiér Igor Matovič potvrdil, že v čase Dušičiek prebehne celoplošné testovanie na koronavírus, ku ktorému budú ľuďom stačiť občianske preukazy.

„Posledné tri týždne sme chystali najväčšiu logistickú operáciu, aká kedy bola na Slovensku spravená. Je to celoplošné pretestovanie obyvateľov Slovenska, a to nielen raz. Situácia je vážna a bolo vo verejnom záujme, aby sme tie tri týždne mlčali,” uviedol predseda vlády na dnešnej tlačovej konferencii. ,,Hlavné testovanie prebehne takto za 2 týždne, počas soboty a nedele,” informoval premiér, ktorý priblížil presný plán. ,,Oslovili sme Ozbrojené sily Slovenskej republiky, testovanie bude prebiehať spôsobom, ako sú ľudia zvyknutí chodiť voliť,” prezradil.

18. 10 vraj vláda pripravuje mimoriadne rokovanie, po ktorom sa dozvieme bližšie podrobnosti. Čo je už ale známe, štát objednal 13 miliónov kusov antigénových testov, zaobstaraných zo Štátnych hmotných rezerv. Odberové miesta budú predstavovať miesta, na ktorých sa zvykne voliť – po Slovensku je ich takmer šesťtisíc, pričom prítomní budú príslušníci armády a zdravotnícky personál. Deti do 10 rokov byť testované nemusia.

Tlačová konferencia

Zdroj/Foto: YouTube/ HN televízia