Väčšinu z najkrajších a najromantickejších vyznaní sa dočítame v knihách alebo vidíme vo filme. Realita je mnohokrát iná a my, ženy, stále v kútiku duše snívame, že sa raz niečo podobné stane aj nám. Nemusí po vás prísť priamo sám princ na bielom koni. Stačí, ak je po vašom boku muž, ktorý sa k vám správa, akoby ste boli naozaj jeho nastávajúca princezná.

 

A ako vlastne spoznáte, že vás muž skutočne miluje? Je to:

Niekto, kto chce vedieť, akú hudbu počúvate. Nie tú, čo hrá, keď ste vonku s partiou, nie tú, čo hrá, keď ste na diskotéke. Takú, ktorú počúvate, keď idete niekam sama v aute alebo pred spaním.

Niekto, kto chce vedieť, aké knihy čítate, ktoré sú vaše obľúbené autorky a aj si ich rád sám prečíta. Pretože cez ne spozná vašu myseľ a zmýšľanie.

Niekto, kto chce vedieť o vašich obľúbených spomienkach z detstva a mieste, kde sa chodíte ukrývať pred svetom ako dospelá.

Niekto, kto chce s vami cvičiť a zároveň zjesť v piatok večer celú Nutellu pri spoločnom filmovom maratóne.

 

Niekto, kto vám za každých okolností bez ohľadu na to, ako ste momentálne oblečená, upravená, či máte dobrú alebo zlú náladu, hovorí slová: očarujúca, nádherná, ohromujúca, pôvabná, elegantná, krásna, oslňujúca, žiarivá, výnimočná, temperamentná namiesto klasických zlatá a pekná..

Niekto, kto sa nielen zaujíma, ale chce vidieť každý kúsok vašej kreatívnej práce. Čo ste vytvorili, čo ste napísali, prečítať si každý jeden riadok vašej tvorby, vidieť každý kúsok všetkého, čomu sa venujete.

Niekto, komu sa páči celé vaše telo. A to doslova. Nielen pekné časti, na ktoré ste hrdá možno aj vy sama, ale aj tie, ktoré vy rada nemáte. Každá drobnosť, jazvička, škrabanec…

Niekto, kto vám povie aj päť minút po vašej hroznej hádke, že ste úžasná žena, ktorú obdivuje a váži si vás. Nielen ako jeho priateľku, milenku, kamarátku, ale najmä ženu a matku.

Niekto, kto si pamätá detaily vašich prvých rande, stretnutí, vzostupov, ale aj pádov a všetko čo ste povedali. Dokonca si pamätá aj to, čo si nepamätáte už ani vy sama. A to už je čo povedať!

Niekto, kto vám vždy hovorí pravdu a je úprimný o všetkom a so všetkým, čo to obnáša. A to isté vyžaduje aj od vás.

Niekto, kto sa rád rozpráva a zároveň rád počúva aj celé hodiny. Nielen inteligentné dôležité rozhovory o živote, ale aj hlúposti, na ktorých sa smejete ďalšiu hodinu. Viete byť vážni a rozumní, ale dokážete sa hrať človeče alebo naháňať sa po byte.

Niekto, kto vás akceptuje so všetkými silnými aj slabými stránkami. Jednoducho takú, aká ste, keď sršíte radosťou a úsmevom, ale aj vtedy, ak nemáte svoj deň a zúrite na všetko naokolo. Každá pozitívna zmena človeka je vítaná, ale netlačí na ňu. Pretože vám rozumie a chápe vás.

Niekto, kto vám dáva priestor. Nemá potrebu vás kontrolovať či ovládať za žiadnych okolností, pretože nie ste jeho majetok.

Niekto, kto vás podporuje vo všetkých vašich snoch a cieľoch. Dokonca nezáleží ani na tom, aké veľké, možno pre niekoho nesplniteľné a šialené sú. Maximálne pomáha, chápe a niekedy v nich možno verí viac ako vy sama.

Niekto, kto sa o vás postará počas choroby. Bledá, neupravená, zničená s posledným kúskom energie ležíte celé dni v posteli a on je pri vás. Nielenže sa postará, ale stále vymyslí niečo, čím vás povzbudí či prekvapí a povie, že ste aj tak jeho princezná. Aj keď si sama sebe pripadáte, že ste už dávno tak zle nevyzerali.

Niekto, kto pozná vaše obľúbené citáty, myšlienky, životné princípy a stotožňuje sa aspoň s väčšinou z nich.

Niekto, kto vie, či dávate prednosť mandľovému mlieku alebo mlieku bez tuku.

Niekto, kto chce poznať vašu minulosť a ešte viac vašu budúcnosť.

A nakoniec… Niekto, kto vám úprimne praje chlapa, ktorý vás bude milovať celým srdcom a urobí vás šťastnou ako si zaslúžite, ak to náhodou medzi vami nevyšlo. Pretože aj to je súčasťou Lásky s veľkým L.

Veríme, že každá z vás už našla alebo ešte len nájde a bude mať šťastie presne na takého muža a že niekde tam aj takýto muži skutočne existujú. A povedzme si pravdu. Nakoniec ten „niekto“ nie je len tak „niekto“. Je to predsa muž vášho srdca a vy ste ženou toho jeho.

Foto: weheartit.com, pexels.com