Sú krásne, úspešné a v záležitostiach lásky si toho už preskákali dosť. Herečky, komičky a seriálové kolegyne Evelyn a Peťa Polnišová sa preto pred nejakým časom pustili do spoločného projektu – podcastu s názvom Jauuu PS: To Bolelo, ktorý je v prvom rade o „fraktúrach srdca” a v posledných dňoch získava na obrovskej popularite. Najnovšia epizóda sa dotýka zvláštnej témy vzťahov v týchto pohnutých časoch, ktorým vládne pandémia.

Láska v čase korony – týmto pôsobivým názvom, vzdávajúcim hold slávnemu dielu Gabriela García Marquéza, počastovali Petra a Evelyn poslednú epizódu svojho podcastu, na ktorom momentálne pracujú na diaľku. Vôbec prvýkrát neusadli k mikrofónom spolu, ale každá z pohodlia vlastného domova. Vyjadrujú tým jasnú podporu iniciatíve zostať v dobrovoľnej domácej karanténe a nestať sa tak ďalším potenciálnym šíriteľom vírusu COVID-19.

Tento zodpovedný prístup volí čoraz viac ľudí, komičky preto zaujímalo, ako znášajú tento pobyt medzi štyrmi stenami ich poslucháčky s partnermi. Nepretržitý čas strávený spolu totiž na párovom spolužití odhalí to najhoršie i to najlepšie (a ak bývate v byte, o oboch z týchto pólov vo vašom vzťahu budú spoľahlivo vedieť aj všetci vaši susedia).

Starší status istej Slovenky, ktorý vypovedá o ľudských vzťahoch v čase karantény.

„V dnešnej dobe je veľa workoholizmu a veľa mužov a žien uteká do roboty preto, aby sa zbavili toho byť sami so sebou a so svojimi polovičkami. Poznám veľa takých ľudí. A teraz som si na nich spomenula – v tomto nečase – že, kokos, ako im asi je?!,” vyjadrila sa Evelyn o súčasnej situácii aj o tom, ako vznikol nápad na podcast.

Pandémia mnohým skazila dovolenkové či dokonca svadobné plány. Momentálne ale nezostáva nič iné, než to vziať s humorom.

Eva sa tiež priznala, že tajne škodoradostne dúfala skôr v zábavné príbehy o tom, ako po bytoch lietajú taniere, aby jej nebolo smutno, že karanténu trávi sama. V januári bola podľa svojich slov na dne emocionálne, vo februári fyzicky a v marci, keď konečne bola pripravená opäť začať žiť naplno, prišiel ako naschvál COVID-19. Dobu po skončení pandémie vidí „fifty-fifty”: „Buď bude hrozne veľa rozvodov alebo hrozne veľa detí.”

„V každom prípade sa tie vzťahy vyčistia,” dodala Peťa vlastný názor. ,,Totálne sa nám všetkým zmenil život a pravdepodobne na veľmi dlho. Nielen tento vírus, ale celkovo táto situácia – ekonomika a podobne – nás zmení. Nastala akási pokora. Všimla som si u ľudí, že všetci sme boli takí rozdrapení… A môj priateľ povedal zaujímavú myšlienku: ‘Všetci sme hovorili o tom, že by sme mali spomaliť, ale nikto nespomalil.’ Tak sa to stalo za nás. Teraz sme celí spomalení, dokonca zavretí v bytoch, nevieme, koľko to bude ešte trvať. A aj potom už asi nikdy nič nebude tak ako predtým.”

Napriek všetkému zostávajú dievčatá optimistické a aj v tejto situácii sa snažia nájsť štipku humoru, hoci ju rozhodne neberú na ľahkú váhu. V tomto bode si nezabudli sebakriticky zažartovať na účet toho, že ani jedna z nich momentálne ľahkou váhou neoplýva.

Celú 50-minútovú epizódu podcastu aj s vtipnými príbehmi zo slovenských domácností si môžete vypočuť priamo na stránke producenta, prostredníctvom Spotify alebo Apple Podcasts.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Jauuu PS: To bolelo | Foto: Facebook, Instagram/evelynjefresh, jauuu_ps_tobolelo