Prvý zaočkovaný človek na Slovensku, uznávaný infektológ a lekár Vladimír Krčméry, sa v najnovšom rozhovore pre Nový Čas vyjadril k škandalóznej téme, a to prednostnému zaočkovaniu bývalej športovej reprezentantky Dominiky Cibulkovej a jej manžela Michala Navaru. 

,,Pokiaľ bol zámer zvýšiť záujem svojich fanúšikov o očkovanie, tak sa to malo takto komunikovať,” doktor odpovedá na otázku ohľadom Dominiky Cibulkovej. ,,Teraz je logické dať prednosť zdravotníkom, zamestnancom DSS, testujúcim laborantom a verejným zdravotníkom, terénnym sociálnym pracovníkom, záchranárom a kritickej infraštruktúre, z epidemiologického, ale aj pragmatického dôvodu,” hovorí v rozhovore pre Nový Čas vysokoškolský pedagóg, ktorý mrhanie vakcínami proti šíriacemu sa ochoreniu Covid-19 vidí ako možnú tragédiu.

,,Ak zomrie pacient, je to tragédia. Ak zomrie sestra alebo niekto z nás lekárov, je to 3 – 5 tragédií, lebo nemá kto zastúpiť a ďalším pacientom nemá kto podať liečbu a zomrú,” vysvetľuje Vladimír Krčméry, ktorý by videl možnosť propagácie očkovania za pomoci známych tvári až v budúcnosti. ,,Mediálne známe osobnosti by som angažoval až v tretej etape, keď bude treba zvýšiť zaočkovanosť bežnej populácie.”

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube – Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina, Instagram/domicibulkova