O vlasoch sa hovorí, že sú korunou krásy. Starostlivosť o ne by sme preto rozhodne podceňovať nemali, a to najmä v teplých mesiacoch. Lúče slnka, chlór či more ich totiž vedia poriadne potrápiť. Ako by sme sa mali počas letného obdobia o svoj cenný poklad starať, nám prezradil obľúbený celebritný kaderník Jirko Blatný.

Je všeobecne známe, že počas leta treba vlasom venovať vyššiu pozornosť než počas zvyšku roka, čo potvrdzuje aj kaderník Jirko Blatný. ,,Starostlivosť o vlasy v lete je viac ako potrebná a určite ju nesmiete zanedbávať, potrebuju maximálnu a zvýšenú pozornosť,” upozorňuje hneď na úvod nášho letno-vlasového okienka.

Fénu sa radšej vyhnite

Napriek tomu, že my vnímame leto ako niečo úžasné, náš porast na hlave má na to presne opačný názor. ,,Určite je veľmi potrebné používať prípravky, ktoré chránia vlasy pred UV žiarením a s vitamínom E. Základná starostlivosť je šampón, maska a ochranný sprej. Ideálne sada prípravkov určených priamo na leto,” odporúča Jirko.

Sympatický hairstylista ďalej radí, aby ste si mokré vlasy nechávali voľne uschnúť. ,,Zbytočne ich netrápte fénom, lebo tej suchoty v lete je viac ako dosť.” Ak by ste si ale predsa len účes potrebovali vyfénovať, namiesto horúceho vzduchu využite skôr chladný alebo stredný.

Nožničky a farbičky

Ďalším užitočným tipom je podstrihnutie končekov – ak ste to nestihli pred letom, určite tak spravte po lete, kedy sú vlasy poriadne oslabené. Vtedy by ste im ale mali dodať život aj v podobe správneho farbenia. ,,Okrem blondínok odporúčam po lete nezafarbit len odrasty, ale celé dĺžky, lebo cez leto zvyknú vlasy v dĺžkach “prašivieť”. U blondínok v žiadnom prípade nefarbiť vlasy po celých dĺžkach, ale iba odrasty a určite podstrihnúť,” prezradil nám Jirko, ktorého šikovné ruky sa starajú napríkad aj o účesy speváčky Dominiky Mirgovej či modelky Lucie Slaninkovej.

V neposlednom rade je ideálne, keď si vlasy pred ostrým slnkom chránite nejakou pokrývkou hlavy. ,,V tejto dobe máme veľa e-shopov alebo predajní s krásnymi šatkami, klobúkmi, ktoré sú úžasnou pomôckou pred slnkom a vlasy vám za to určite poďakujú,” znejú slová odborníka na korunu ženskej krásy.

TIP na najlepšiu domácu masku

Na záver nám ešte Jirko poskytol skvelý recept s olivovým olejom, ktorý bude pre vaše vlasy doslova výživnou bombou, pričom si ho za pár sekúnd môžete pripraviť v pohodlí domova. ,,Táto maska je výbornou voľbou pre suché vlasy. Odporúčam ju v letných mesiacoch, keď sú vlasy vystavené slnku a slanej či chlórovanej vode. Masku pripravíte z jedného vajíčka a dvoch polievkových lyžíc olivového oleja. Po premiešaní sa nanáša na vlasy po celej dĺžke a nechá sa pôsobiť aspoň 30 minút. Pokiaľ máte mastnejúce sa vlasy, masku nedávajte ku korienkom, ale iba do dĺžok. Procedúru odporúčam používať raz do týždňa.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Instagram/jirko_blatny_official