Počuli ste to snáď už tisíckrát: „Cvič, vstávaj skoro, maj naplánované svoje ciele, pi veľa vody a buď produktívna!“ Ale ako to máte všetko vôbec stíhať? Je známe, že úspešné ženy ako Oprah, Anna Wintour či Miuccia Prada ráno nevyspávajú, ale využijú svoj čas na prvé úlohy svojho dňa. S týmto jednoduchým návodom sa môžete aj vy jednoducho naučiť využiť svoj deň efektívnejšie.

 

1. Vstávajte skôr

Extra čas môžete využiť na cvičenie či raňajky, no aj čas s deťmi alebo naplánovanie svojho dňa bez zbytočného ponáhľania sa. Neznamená to ale, že musíte vstávať už o piatej ráno, stačí, keď svoj budík posuniete o pol hodinu a hneď máte čas navyše.

2. Upracte si posteľ hneď ako vstanete

Nezáleží na tom, ako veľmi sa ponáhľate, ustlanie si postele vám dá pocit dokončenia prvej úlohy hneď pár minút po tom, čo ste vstali.

3. Plánujte dopredu

Spravte si zoznam vecí, ktoré by ste v daný deň chceli stihnúť a na jeho vrch posuňte činnosti s najvyššou prioritou. Nezabudnite začať s najdôležitejšou vecou na zozname, nech sa nestane, že vám na ňu cez deň neostane čas.

4. Nevynechávajte raňajky

Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Doprajte svojmu telu mix proteínov, dobrých tukov a zdravých cukrov, nech má celé doobedie dostatok energie, či už to bude omeleta, grécky jogurt s ovocím, ovsená kaša či Gwyneth Paltrow obľubované smoothie. Je dôležité začať svoje ráno porciou energie, vitamínov a minerálov.

5. Zacvičte si skôr, než nájdete výhovorky na to, prečo dnes cvičiť nemôžete

Samotná Anna Wintour začína svoje ráno hodinou tenisu už o 5:45 a ak môže ona ráno zvládnuť cvičenie, zvládnete to aj vy. Je jedno, či si pôjdete zabehať, skočíte do fitka alebo si len doma odcvičíte 20 minút jógy, endorfíny, ktoré cvičenie vyplaví, pre vás budú zaručene prínosom.

6. Majte veci pripravené dopredu

Nikto z nás nemá ráno čas hodinu stáť pred skriňou a hľadať čistú blúzku. Večer pred spaním si pripravte outfit na nasledujúci deň a ráno budete mať 20 minút k dobru.
Taktiež ak budeš mať aj tašku pripravenú deň dopredu, minimalizujete tak riziko, že si doma niečo zabudnete.

7. Naučte sa učiť sa

Či už sa jedná o nové veci v práci či v škole, vždy je dobré naučiť sa niečo nové, a tak neberte svoju ďalšiu úlohu od šéfa či profesora ako otravnú povinnosť, ale skôr ako možnosť niečomu novému sa naučiť.

8. Nezabúdajte na pitný režim

Toto je rada, ktorú počujete všade, ale skutočne… Dehydratovanosť je vidieť, či už na úrovni vašej energie alebo na stave vašej pokožky. Snažte sa denne vypiť aspoň dva litre vody a ak už nič iné, poďakuje sa vám aspoň vaša pleť. Veď aj Miranda Kerr, modelka Victoria’s Secret, začína svoj deň pol litrom vody s citrónom a nedá na to dopustiť. :)

Zdroj: camillestyles.com | Foto: Instagram