Kto by to nepoznal? Z času na čas (niektoré so železnou pravidelnosťou) dostanete obrovskú chuť na niečo sladké a vtedy odrazu zabudnete na 90 dňovú diétu, tisícky odmakaných drepov, hodiny vo fitku a povolíte uzdu vášňam… Čokoláda, keksíky a! Zmrzlinaaaa…

Nástrahy číhajú zo všetkých strán. Doma je vždy niečo nachystané pre prípadnú návštevu, kolegyňa mala narodeniny a doniesla zákusok, vaša matka vás pozvala na obed a, samozrejme, opäť piekla, idete s priateľmi večer von, ste smutná, ste veselá… Dôvod sa predsa vždy nájde. Tak ako s tou neskutočnou chuťou na maškrty bojovať?

Žiadne prísne zákazy

Pretože zakázané ovocie (a čokoláda i pizza) najviac chutí. A navyše na tom nie je nič až tak strašné, občas si dopriať, ale s mierou. Povedzme 200 kalórií mňamky denne. Keď odjeme povolené množstvo, otvorené chipsy alebo bonboniéru rýchlo schováme z dohľadu.

Zrušiť zásoby

Stáva sa vám, že chodíte po kuchyni, máte obrovskú chuť na niečo, ani sama neviete na čo presne, a aj napriek skutočne dôslednému hľadaniu nič nenájdete? To je ono! Tak je to správne. :)

Hľadanie alternatív

Pochúťky s vysokým obsahom kalórií veľmi rýchlo zvýšia hladinu cukru, táto ale opäť aj rýchlo klesne a chuť je späť. Preto by ste ich mohli bez výčitiek svedomia nahradiť zdravšími alternatívami. Napríklad horká čokoláda namiesto mliečnej, sušené ovocie (aj keď obsahuje veľké množstvo fruktózy, je v ňom veľa vlákniny a je bohaté na vitamíny a minerály) alebo čerstvá zelenina (aj mrkva alebo kapusta sa dá pri telke chrúmať veľmi dlho).

Snažiť sa chuť zahnať

Keď pocítite neodolateľnú chuť maškrtiť, choďte poliať kvety alebo sa prejsť, alebo aspoň pri telke zamestnajte ruky, zašite deravú ponožku (aj keby ste ju už nemali nikdy nosiť).

Napite sa

Toto je fakt pravda. Často identifikujete smäd ako hlad. Hlava to tak proste myľne vyhodnotí. Skúste vypiť pohár vody. A o chvíľu ďalší…

Jedzte vyváženú stravu

Je to najspoľahlivejšia zbraň proti prejedaniu sa. To sa bude krásne chudnúť do plaviek…

Zdroj: vip.de | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.