Modelka Andrea Verešová počas sviatkov zápasila s erotickým videom, ktoré malo byť podľa jej slov fake. Atraktívna brunetka dokonca oslovila kompetentné orgány a na sociálnych sieťach vypísala mastnú odmenu 50 tisíc eur za dolapenie páchateľa – avšak tento príspevok po krátkej dobe zmizol

V českom Blesk Podcaste sa k celej reálnosti škandalózneho videa vyjadril odborník Michal Orsava, ktorý figuruje na poste reklamného režiséra a špecialistu na videoefekty. Podľa na slovo vzatého odborníka je deepfake technológia na zamenenie tváre vo videách ešte len vo vývoji, erotická snímka s tvárou Andrey Verešovej je tak podľa neho reálna. Prečo?

andrea verešová

,,Kvôli tomu, že tam tie podmienky bolo tak zložité, že pred tvárou boli vlasy, ktoré tá technológia nemôže úplne dobre nahradiť, alebo nemôže prekryť tou novou tvárou. Tak kvôli tomu si myslím, že nešlo o deepfake, ale o reálne video,” uvádza Michal, avšak jedným dychom dodáva, že ide len o jeho subjektívny názor.

,,Boli by to asi najťažšie podmienky, ktoré som videl pri deepfake videu. Pokiaľ to skutočne deepfake bolo, tak by to bol skutočne masterpiece. Doterajšie pokusy sú zatiaľ statické. Technológia ešte nie je tak ďaleko, aby sme zvládli video s chaotickou kamerou a podobne, pre portál Blesk.cz dodal k celej veci reklamný režisér.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/andreaveresovaofficial