Slováci majú za sebou adventné sviatky, aké sa nerovnajú takmer ničomu, čo si z našej novodobej histórie pamätáme. V krajine totiž už približne týždeň platí zákaz vychádzania, ovenčený niekoľkými výnimočnými dôvodmi. Snaha o zamedzenie vysokej sviatočnej mobility ľudí by však mala priniesť ovocie až po ukončení sviatkov – nateraz situácia príliš ružovo nevyzerá!

Presne na Štedrý deň padol na Slovensku nový rekord v počte pozitívnych PCR testov na koronavírus za jediný deň. Vianoce sa tak okrem bohatého Ježiška v limitovanom kruhu najbližších príbuzných niesli v znamení prelomenia neblahej méty v oficiálnych štatistikách.

nemocnica

Dňa 24. decembra pribudlo presne 4 046 čerstvých nakazených – takéto hodnoty sme v tabuľkách PCR testovania ešte nevideli. Počty doplňujú zároveň aj antigénové testy, kde pribudlo 1095 chorých osôb.

Naše nemocnice zažívajú obrovský nápor, na aký pripravené neboli. Rodinný štedrovečerný stôl muselo za nemocničné lôžko vymeniť až 2 182 ľudí, z toho 184 je ošetrovaných na JIS-ke a až 189 si vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Najhoršie je na tom momentálne Žilinský kraj, naopak najnižšie čísla hlásia z Trnavského kraja. Všetkým chorým pacientom (nielen) s Covidom-19 želáme skoré uzdravenie!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Korona.gov.sk| Foto: Instagram/Zlaticapuskarova, Pixabay.com