Muži a ich výzor neboli v minulosti príliš riešenou témou, veď hlavným heslom bola najmä prirodzenosť. Na rozdiel od mužov je ženská krása pod drobnohľadom neustále. Malé/veľké prsia, malé/veľké boky, malý/veľký nos,… Nič nie je ideálne. Teraz je však čas pozrieť sa na celú záležitosť z opačnej strany.

Nazeranie na mužský vzhľad prešiel v posledných desaťročiach veľkými zmenami. Chlapi sa o seba viac starajú, dbajú o to, aby mali upravené vlasy, aby voňali a s hygienou sa už taktiež skamarátili. Trendy sa nevyhýbajú ani mužskej časti populácie – metrosexuáli, hipsteri, lumbersexuáli… V niektorých prípadoch je dokonca možné nájsť v kúpeľni na pánskej poličke viac prípravkov ako na tej ženskej. Kam bude smerovať nastavený vývoj v budúcnosti, je však vo hviezdach.

handsome man

Na popis mužského výzoru málokedy použijeme výraz „krásny“. Priliehavejšie býva charizmatický, sympatický, príťažlivý či mužný. Charizma v sebe ukrýva jedinečnosť a čosi, čo muža odlišuje od ostatných. Napokon, aj v angličtine sa používa samostatný výraz „handsome“ pre pánov, namiesto „beautiful“.

A ako sa zmenil pohľad na mužskú „krásu“ v posledných 100 rokoch? V krátkom videu je zhrnutých niekoľko signifikantných lookov, ktoré zmenili v priebehu rokov pohľad na mužskú príťažlivosť. Ktorý vás oslovil najviac?

Video: Youtube | Foto: thediscerningbrute.com, tumblr, imgur.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Silvia
Miluje kávu, knihy, umenie, módu a písanie. Je presvedčená, že inšpirácia je všade okolo a aby bol človek šťastný, musí sa vedieť nadchnúť pre to, čo má rád a čo ho obklopuje.