Ak vás pri pohľade na kalendár premkla hrôza, pretože so svojou postavou do plaviek nie ste vôbec spokojná, upokojte sa. Leto je už síce takmer tu, avšak stále máte nejaký čas na to, aby ste dosiahli svoju vytúženú postavu. Treba len zatnúť zuby a poriadne makať! 

 

Strava

V prípade, že chcete dosiahnuť viditeľné výsledky čo najskôr, základnou vecou, ktorú musíte zmeniť, sú vaše stravovacie návyky. Ak ste milovníčkou rýchleho občerstvenia, čokolády či keksíkov, zadržte. Namiesto týchto ,,pochutín” siahnite radšej po zelenine či ovocí. Výbornou voľbou je melón, ktorý je z väčšej časti tvorený z vody, takže vašej postave neublíži. Sladené nápoje a bublinkové limonády vymeňte za vodu a zelený čaj.

Smoothies

S príchodom leta sa na stoloch objavuje veľké množstvo ovocia a zeleniny. Ak máte problém s ich konzumáciou v surovom stave, odporúčame vám výborné smoothies, ktorým môžete nahradiť raňajky alebo desiatu. Táto voľba je vhodná pre všetky z vás, pretože si ho môžete namiešať z ľubovoľných prísad, ktoré spolu chutia fantasticky!

Biela múka a cukor

Sú najväčšími zabijakmi plochého bruška. Namiesto toho úžasne voňavého maslového croissantu si dajte radšej ovsené vločky s jogurtom a ovocím. Ak vám môžeme odporučiť, dávajte si pozor na obsah cukru (sacharidov) v jedle. Čítajte správne etikety, pretože tento nepriateľ sa môže nachádzať aj v zdanlivo zdravých potravinách, ako sú napríklad ochutené jogurty alebo omáčky.

Cvičenie

Ak ste už stravu zmenili, druhým krokom je správne cvičenie. Pre rýchle a dobré výsledky by ste mali kombinovať kardio cvičenie, ktorým spálite kalórie a jednoduché cviky, ktorými sa zbavíte nadbytočných kilogramov.

Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)