Každá to pozná. Preplakané noci, vreckovky porozhadzované po zemi a prasknuté srdce v hrudi. Svet akoby sa zastavil, lenže aj v takejto situácii sa dá pozbierať a začať žiť odznova!

 

Vyhadzujte, vyhadzujte a ešte raz vyhadzujte

Ešte stále spávate v jeho vyťahanom tričku a plyšový macko, samozrejme od neho, na vás z poličky pozerá smutnými očami? Potom sa nečudujte, že zabúdanie ide ťažko. Urobte rázny krok a zbavte sa všetkých vecí, ktoré vám dal. Vyčistíte si takpovediac vzduch a pretrhnete niť spomienok, ktoré vám tieto veci pripomínajú.

vyhadzujte

Pokiaľ nechcete vyhodiť drahé šperky a mäkkých plyšákov priamo do kontajnera, odložte ich na miesto, kde ich neuvidíte aspoň dovtedy, kým bolesť z rozchodu nepominie. Po nejakom čase sa na ne budete pozerať už iba ako na niečo, čo bolo síce pekné, ale definitívne skončilo.

Vymeňte slzy za úsmev

Slzy neodmysliteľne patria k rozchodu, najmä ak ste dotyčného skutočne ľúbili. Ak ich však budete roniť pridlho garantujeme, že vám to novú lásku neprivodí. Utrieďte si myšlienky, utrite rozmazané špirálové kruhy pod očami a nasaďte úsmev. Svet sa kvôli jednému mužovi nezrúti a ako sa hovorí, v mori pláva veľa rýb.

Kamarátky

Všetko zlé je na niečo dobré. Konečne máte čas aj na tie, ktoré pri vás stáli aj pred akýmkoľvek vzťahom – kamarátky. Čo tak si zájsť do kaviarne poklebetiť alebo vyhodiť pár eur na nákupoch? Prídete na iné myšlienky a možno si popri pití kávy všimnete nového fešáka, ktorý sa na vás zasnene zadíval a nevie odtrhnúť zrak z vášho krásneho úsmevu.

kamošky

Zmeňte pohľad na svet

Nezanevierajte na lásku len preto, že to s ,,ním” nevyšlo. Láska je krásny cit, ktorý k šťastnému životu treba ako soľ v chlebe. Majte oči na stopkách, otvorené srdiečko, úsmev na perách a ani sa nenazdáte momentu, kedy budete mať znovu motýliky v bruchu a červeň v lícach, keď sa na vás sladko usmeje váš nový objav.

zmeňte pohľad

Foto: Pinterest, Facebook