Vaša skriňa sa už nedá pomaly ani zatvoriť a vy si napriek tomu stále nemáte čo obliecť? Je čas vypratať ju! Aj keď to možno nebude tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, už zajtra si budete môcť doplniť vaše „zásoby“ na novovzniknutých miestach!

Napriek tomu, že má každá žena plný šatník jedinečných kúskov oblečenia, nikdy si nemá čo obliecť. Práve z tohto dôvodu je priam nevyhnutné, aby ste si z času na čas urobili vo svojej skrini generálny poriadok a zistili, či vôbec potrebujete všetky prvky, ktoré vlastníte. Keď sa už konečne odhodláte k tejto ,,dievčenskej aktivite“, plná nadšenia vyberáte všetok obsah svojej skrine a pravdepodobne ho porozhadzujete na okolité kreslá, stoly alebo posteľ. Začnete tričkami, svetrami a šatami, tu to bude predsa jednoznačné.

Základom celého triedenia je nájsť ten správny systém. Veci, ktoré ste si nechali, ukladajte od najhrubších pulóvrov po tričká bez rukávov a pekne podľa farby! Nech v nich máte jednoduchý prehľad, aj keď je väčšina možno čierna, veď tá sa hodí ku všetkému a predsa zoštíhľuje. Tiež poznáte typické výhovorky žien proti vyhadzovaniu obľúbených vecí?

  • ,,Tak toto už nenosím, ale škoda to vyhodiť, kedysi som v tom vyzerala úžasne. Ďalej!“
  • ,,To síce momentálne neoblečiem, ale čo ak by som raz náhodou schudla? Alebo čo ak sa to nejakým zázrakom natiahne? Nechám si to!“
  • ,,Akosi mi z tých vecí neubudlo, nevadí, idem na nohavice, tam sa to podarí!“
  • ,,Oooooo, tieto sa dajú nosiť ešte s podpätkami, tie sú dokonalé s teniskami a tie ešte stále teoreticky zapnem!“

Opäť sa vám nič nepodarilo vyhodiť? Nezúfajte! Stále môže vzniknúť priestor po vyradení niekoľkých zbytočných kabeliek. Avšak: ,,Čo ak sa mi práve táto kabelka neidentifikovateľnej farby bude k niečomu hodiť?“ Momentálne je pre vás bezpredmetné, že vám iba ,,stojí v skrini“ už niekoľko rokov, no ide predsa o kúsok, ktorý je vhodný práve len a len k jedným šatám, ktoré ste si obliekli len raz v živote. Predsa nevyhodíte ani kabelku, ktorej zapínanie drží na heslo alebo tú, v ktorej sa vám roztopili cukríky. Takto postupujete, až kým je v izbe opäť denné svetlo.

A aký záver z toho vyplýva? Nadšenie opadlo, realita je krutá, úsmev zmrzol. Stav skrine je pred vaším veľkým odhodlaním upratať a nenosené vyhodiť, aby vzniklo čo najviac miesta pre vaše nové kúsky rovnaký, ako po uprataní. Opäť JE PLNÁ, NEDÁ SA ZATVORIŤ! Určite však nesmúťte, pretože teraz máme aspoň taký prehľad o vašom šatníku ako už dávno nie. ;-)