Takmer každá druhá žena na svete zažila ten pocit zúfalstva a strachu, kedy bola presvedčená, že jej muž má okrem nej v posteli aj inú. Od momentu istého „tušáka“ vo vašej hlave začína dilema a vy sa pýtate: „Čo mám robiť? Hrdo odísť a poslať ho do riti alebo poslušne zostať a odpustiť mu?!“

Zrazu ste akási neistá a plná rozpakov. Uvedomujete si, že je to vaša zbožňovaná polovička, možno láska života, no voči jeho správaniu nedokážete konať. V hlave vám prebiehajú len tie najhoršie scenáre- ako „trtká“ nejakú ženskú, ako sa stane práve ona tou pravou alebo ako vás podvádza s rôznymi ženami už roky. Nestresujte! V prvom rade si vašu hypotézu overte na 110%, pretože hysterickou scénkou by ste sa iba poriadne strápnili. Pravda môže byť niekde úplne inde a možno sa dočkáte odpovede: „Zlatko, ale veď ja som pre nás po večeroch vybavoval nový byt, ja ťa milujem.“ A verte, horieť hanbou a mať obrovský rumenec na krásne vykonturovaných líčkach v spoločnosti je slušné faux pas. Nehovoriac o tom, že môžete naštrbiť vzťah svojou nedôverou k partnerovi.

Avšak teraz prichádza výsledok vášho pátrania. Ak ste predsa len zistili, že vás vaša polovička naozaj podvádza, hlavu hore. Choďte domov alebo niekam, kde vám to obom vyhovuje a v kľude sa porozprávajte. Nepanikárte, nebuďte hysterická ako nejaká puberťáčka, to vášmu problému v partnerstve naozaj nepomôže. Nebojte sa prejaviť svoje pocity, rozhodne povedzte svoj názor na vec, no hlavne sa nenechajte ovplyvniť jeho krásnymi očami. Ak sa vám jeho reakcia nebude pozdávať, hlava bude kričať: „odíď od toho hlupáka!“, no srdce vám našepkáva presný opak, dajte tentokrát na svoj inštinkt. Zabudnite na staré známe príslovie ,,choď za hlasom svojho srdca“. Hrdo sa zodvihnite, slušne ho pošlite do zadku a odíďte ako dáma. Možno padne na kolená, prvýkrát v živote ho uvidíte plakať alebo vám nasľubuje hory- doly. S tým všetkým je potrebné rátať, no vy sa nenechajte zlomiť. Ak mu na vás skutočne záleží, dokáže vám to v nasledujúcom období, keď obaja vychladnete. Všetko má svoj čas a ak máte byť aj po tejto rane pod pás skutočne spolu, budete. V prípade, že sa však na všetko vykašle, neprepadnite panike. Takýto muž vám nestojí za to, aby ste s ním strácali ešte čo i len sekundu. Veď manželia nie ste, život máte pred sebou, nemáte čo stratiť.

Ťažšie riešiteľná situácia je, ak ste s ním už nejaké tie roky a máte spolu rodinu. V tomto prípade začína ísť naozaj do tuhého, pretože ktorá matka by chcela pripraviť svoje dieťa o otca? Pri takejto situácií zabudnite na hocijaké internetové alebo kamarátkine rady. Musíte byť sama sebou a uvedomiť si, že ste s ním vo vašom spoločnom živote vybudovali niečo naozaj krásne. Zamyslite sa nad vážnosťou vášho partnerského problému a buďte zrazu vy tou dominantnou osobou vo vzťahu. Nedajte mu priestor na to, aby vás ovládol hlúpymi rečičkami, no ukážte mu, že viete konať razantne a nie ste ,,otrokyňou“ jeho činov.

Nezabúdajte však, milé dámy, jedenkrát sa odpustiť môže, no viackrát je to neprípustné. Preto, ak vás podviedol prvýkrát, premyslite si závažnosť jeho prešľapu a ak máte rodinu, buď sa na to povzneste alebo sa v dobrom rozíďte, kým je čas. Aj keď je to ťažké a ponižujúce, no vy sa rozhodnete zostať, druhýkrát k nemu však taká milosrdná nebuďte. Ukážte mu, kto velí a dajte mu poriadne pocítiť jeho idiotské správanie. Neničte si však kvôli chlapom drahý make-up, veď predsa, jedna lastovička ešte leto neurobí. :)

Autor: Miriam

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)