Dovolenka, ktorú si plánujete už niekoľko mesiacov sa nezadržateľne blíži a vy si zo svojho zoznamu postupne odškrtávate všetky veci, ktoré si musíte zbaliť a stihnúť urobiť. Mysleli ste však aj na svoje vlasy? Na slanú vodu a silné slnečné žiarenie sa treba poriadne pripraviť!

 

Žiadna farba

Ak si farbíte vlasy, pred dovolenkou by ste mali na podobné skrášľovanie zabudnúť. Určite viete, že farba vlasy oslabuje a sú po nej omnoho jemnejšie. Protivníkmi čerstvo nafarbenej hlavy sú najmä soľ, slnko a časté umývanie vlasov.

Masky na vlasy

Na dovolenku si do batožiny určite pribaľte aj výživné masky na vlasy, ktorými im dodáte silu a potrebné vitamíny na to, aby vydržali po celý čas zdravé a krásne. Nezabúdajte však ani na oleje, ktoré sú v tomto prípade ešte prospešnejšie, hlavne vďaka mastnote, ktorá vlasy ochraňuje a vyživuje.

Ochrana

Nielen počas dovolenky, ale aj pred ňou by ste mali venovať svojej korune krásy patričnú starostlivosť. Ak tak urobíte, vlasy budú omnoho silnejšie a slnko s morskou vodou budú znášať neporovnateľne lepšie.

Účes

Na pláž určite zvoľte vhodný účes, ktorý zabráni tomu, aby vám vlasy zavadzali či padali priamo do tváre. Najlepšie urobíte, ak si ich vypnete do drdola, ktorý dobre upevníte sponkami. Budete sa tak cítiť komfortnejšie a ochránite vlasy pred namočením do vody.

Klobúk

V prípade, že sa chystáte na dlhší pobyt na slnku, nezabúdajte ani na pokrývku hlavy. Zvoliť môžete šiltovku, šatku či trendy klobúk, ktorý nie je dôležitý len na ochranu vašich vlasov, ale pomôže vám predísť aj úpalu.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)