Nepatrím k fanatickým fanúšikom Justina Biebera, ktorí sledujú každý jeho krok po tejto planéte, dokonca neviem naspamäť ani jeden text jeho pesničky (fanúšičky, nebite ma, ja som už stará krava). Napriek tomu som si bola istá, že koncert tejto megahviezdy musí byť megahviezdny. A aj bol, len škoda, že sa zmenil plán a namiesto v prvej rade pred pódiom som sedela na policajnej stanici. Áno, aj ja som si vravela, že mne sa to predsa nestane…

V momente, ako vyšla informácia o tom, že Justin Bieber zavíta v rámci “Purpose World Tour” aj do Prahy, vedela som, že tam chcem byť. Ale ako sa vraví – skutek, utek. Koncert bol až o rok, tak na čo si kupovať vstupenky v obrovskom predstihu. A tak to aj dopadlo. Od myšlienky zažiť kanadskú star naživo, som úplne upustila, avšak 12. november sa blížil a spolu s ním aj chrobák v hlave menom Justin Bieber, ktorý sa každým dňom zväčšoval. Týždeň pred koncertom som sa zobudila a vravím si, že ja na toho malého zmrda pôjdem, nech sedím kdekoľvek, ide predsa o zážitok. Hneď na to som sa ozvala aj mojej milovanej kolegyni, pre ktorú je pán Bieber Boh Bohov. Slovo dalo slovo a ja som sa už preklikávala bazošom a rôznymi facebookovými stránkami/udalosťami, aby sa mi podarilo zohnať lístok za nejakú prijateľnú cenu. Ponúk s predajom vstupeniek na pražský koncert bolo neúrekom, rozhodila som teda siete a ostrý výber sa mohol začať.

Na ďalší deň som už mala lístok zajednaný u takej mladej žabky. Podľa fotky mohla mať maximálne 15 rokov, nevinná tvárička. Bola celkom aktívna, dala mi číslo na svojho kamoša, ktorý mi mal túto vymoženosť priniesť v čase, kedy by som už bola v Prahe. Počas týždňa sa micka ešte ozvala, či to platí. “Jasné, spolieham sa na teba, keď budem v Prahe, volám tvojmu kamošovi,” odpísala som jej. Predstavte si, že v piatok, deň pred slávnym koncertom Justina Biebera, mal kamarát vypnutý telefón, ona neodpisovala. Dodnes sa ani jeden z nich neozval, česť ich pamiatke.

Takýchto vstupeniek bolo pred koncertom plný bazoš

Keďže som nemala plán B, musela som si ho hneď vytvoriť a v podstate sa len vrátiť k plánu A – bazoš. Lístok na státie, 2 500 českých korún. Ok, to je v podstate rovnaká cena, na akej som bola dohodnutá aj s malou bezchbrtovou drzaňou, dnes ju už môžem nazvať aj takto. Zavolala som na uvedené číslo, zodvihol to nejaký chalanko, znel sympaticky, dôveryhodne – navyše v inzeráte mal napísané “len vážny záujem, preferujem osobné prevzatie.” O dve hodinky bol už týpek v šiltovke na mieste, on mi dal lístok, ja jemu prachy a keďže pršalo, tak som môj nový prírastok v peňaženke extra neskúmala, aby sa nerozmočil. Pozdravili sme sa a na konci som s vtipom dodala: “Dúfam, že nie je falošný!”

Ako som už spomínala, nepatrím medzi dievčatá, ktorých srdce bolo Justinom Bieberom zlomené na niekoľkokrát, ani som kvôli nemu neronila slzy a bolo mi úplne jedno, kde v Prahe spí či kde bude po koncerte žúrovať. Ale nechala som sa strhnúť davom a v deň koncertu sme sa s kolegyňou pred O2 Arenu dovalili ako veľká voda už doobeda. Neverili by ste, ale tie baby tam mrzli už od piatej ráno. Takže tieto nekončené a priam neuveriteľné čakania na hviezdy nie sú len mýtmi, ono to tak fakt je!! A niektoré mali dokonca legíny a holé členky! Tuším sa už vo mne ozýval materinský pud.:D

just4
Naša “bieber” československá partia :)

Každopádne, tá atmoška bola neuveriteľná. Baby spievali všetky pesničky, pišťali a dokonca si pár z nich aj skočilo do vlasov. Naše miesto bolo unotutifrutiperfekto – hneď pred dverami. A teraz to prišlo. Otvorili sa dvere, prešla som kontrolou, respektíve som mala tú ambíciu, a zaznel verdikt SBS-kára: “VÁŠ LÍSTEK JE FALEŠNÝ!!!”

Ježišikriste, ten pocit zažiť nechcete. “Čože, to nemyslíte vážne, to akože čo mám teraz robiť?,” zúfalo sa ho pýtam. Partia, s ktorou som koncertovala, sa rozplynula podľa dohody – išla chytať fleka pred pódio. Za mnou stála masa, MASA nepríčetných tínedžeriek, ktoré sa snažili dostať čo najrýchlejšie dnu. V hlave sa mi bili myšlienky – “ten po*ebaný ko*ot”, “ako mám vyjsť teraz von”, “čo budem robiť”. Nakoniec som sa rýchlo predrala davom, išla na reklamačné, kde mi teda falošnosť vstupenky len potvrdili. Pani za okienkom mi ponúkla možnosť zakúpiť si nový lístok. “Preboha, zase ďalšie peniaze, kam ma dajú, koľko to bude stáť, budem mať z toho koncertu teraz niečo, dostanem sa vôbec ešte dnu…,” opäť pretlak myšlienok

“Ku*va, prišla som na Justina Biebera, tak ho vidieť aj budem!” Vycálovala som ďalšie dva litre českých korún a vybrala sa na políciu. Vďakabohu, vďakabohu!!!, sídli hneď oproti aréne.

Strašne som sa bála, ako dlho ma tam vlastne budú držať a či som teda práve nevyhodila ďalšie peniaze do luftu. Prišla pani z kriminálky. Našťastie milá. Vypočula ma, spísala zápisnicu s konštatovaním, že sa to tu už deje celý týždeň. Po jednom bezcharakternom vyrábačovi už pátrajú, avšak moja vstupenka do “jeho sériových čísel” nezapadá. Konečný verdikt – s najväčšou pravdepodobnosťou sa to bude riešiť len ako priestupok. Vypadla som odtiaľ, namierila si to opäť do O2 Areny, pred ktorou ešte stále čakala miliarda ľudí. Po chvíľke som sa dostala dnu iným vchodom a prepadol ma pocit zúfalstva, očí sa mi spotili viac ako telo v troch svetroch, keď ma vypočúvala kriminálka. Išla som si teda aspoň ako socka kúpiť pivo na čiastočné zaplátanie toho hnevu, ktorý vo mne vládol, a vybrala som sa sadnúť si na svoje nové miesto. Predskokanov som nestihla, ale mala som aspoň celkom dobrý výhľad – oproti pódia.

Všetci vrieskali, tešili sa a ja som namiesto skackania pod Justinom Bieberom, na čo som čakala 7,5 hodín v zime, sedela sama ako kôpka nešťastia s pivom v ruke. Možno si myslíte, že sa až príliš ľutujem, ale ten pocit, keď sa na niečo tešíte a zrazu sa v jednu sekundu všetko zmení, je fakt hrozný. Jasné, že sa stávajú aj horšie veci, ale poučte sa na mojej chybe a nekupujte lístky na koncerty, respektíve na hocičo z bazošu, ale cez oficiálny predaj. Radšej aj rok dopredu… Mimochodom, prvú polovicu koncertu si v rámci šokovej terapie pamätám len matne, ešteže máme tie mobily.:)

PS 1: Koncert Justina Biebera bol naozaj famózny a ak niekto pochybuje, že je to pán umelec, mal by sa nad sebou zamyslieť. Viac o samotnom koncerte sa ale dočítate v článku Ako to vyzeralo na koncerte Justina Biebera v Prahe a prečo sa rozplakal? Vieme všetky detaily!

PS 2: Nakoniec ma moja “bieber” partia stiahla so sebou na misiu “musíme sa stretnúť s Justinom” a predstavte si, že po vyše dvojhodinovom čakaní a chodenia od jeho hotela k baru, kde mal byť, sme ho fakt videli! Teda ja len jeho baranicu… Na hlave! Ale bol to on a to je podstatné! :D

2
To je ooon!!!!

PS 3: Tretie péesko venujem tomu šmatlákovi, ktorý úmyselne okráda neviných ľudí. Karma is bitch, takže si za tých 2500 korún kúp aspoň niečo pekné na seba, tie čierne tepláky, červená mikina a čierna vesta už vyzerali dosť obnosene. Nič zlé ti neprajem, ale keď sa nebudeš vedieť mesiac vysrať, a potom ti to potečie aj ušami, poprípade niečo horšie, spomeň si na svoj biznis. Mamka musí byť na teba hrdá! :*

Foto: Facebook, Bazoš, Ivet